تحقیق و تفحص مجلس از شرکت بورس آغاز شد

علیزاده در پیامی خبر از شروع تحقیق و تفحص مجلس از سازمان بورس را داد.

به گزارش صدای بورس، محسن علیزاده عضو ناظر مجلس در شورای عالی بورس از شروع تحقیق و تفحص مجلس شورای اسلامی از سازمان بورس و شرکت های تابعه خبر داد و گفت: بابت اتفاقاتی که در سال گذشته در بازار سرمایه شاهد آن بودیم، تعدادی از همکاران ما درخواست تحقیق و تفحص از بازار سرمایه را ثبت کردند.

او در ادامه بیان کرد: سپس این طرح تحقیق و تفحص در کمیسیون اقتصادی مورد بررسی قرار گرفت و تصویب شد. اما بنا به دلایلی و به علت ملاحظاتی از زوایای این تحقیق و تفحص در بازار سرمایه، در آن زمان این طرح را مسکوت نگه داشتیم. زیرا این احتمال وجود داشت که عوامل مخرب بازار سرمایه ، دلیل ریزش شاخص را شروع تحقیق و تفحص بدانند و شاید باعث بر هم زدن آرامش بازار می‌شد.

عضو ناطر مجلس در شورای عالی بورس ادامه داد: اما اتفاقاتی که اخیرا در بازار سرمایه شاهد آن هستیم، موضوعاتی که به گوش ما رسیده از تخلفات موجود در سازمان بورس و شرکت‌های تابعه آن، ضرورت انجام این تحقیق و تفحص را دو چندان کرده و به همین دلیل در کمیسیون اقتصادی پیگیر آن بودیم و به دنبال این هستیم که این تحقیق و تفحص هر چه سریع‌تر انجام شود و تمام ابعاد اتفاقاتی که از سال گذشته تا امروز رخ داده، برای سهامداران مشخص شود.

او در پاسخ به این سوال خبرنگار باشگاه خبرنگاران جوان هدف اصلی این طرح بیان کرد: این طرح محورهای متعددی دارد، اما عمدتا اتفاقاتی که تاکنون در بازار سهام رخ داده، سوء مدیریت‌هایی که شکل گرفته، نظارت‌هایی که باید انجام می‌شده، اما کوتاهی شده است، از مهم‌ترین محورهای تحقیق و تفحص است.

علیزاده ادامه داد: سازمان بورس، تمامی بورس‌ها و شرکت‌های تابعه موارد شمول این تحقیق و تفحص هستند. بعد از اثبات تخلفات، قوه قضائیه حتما برخورد خواهد کرد و مجلس نیز از ابزارهای نظارتی خود استفاده می‌کند.

او افزود: این تحقیق و تفحص حداقل ۶ ماه تا یکسال زمان می‌برد، اما شروع آن مهم است و با آغاز این طرح خیلی از موضوعات برای همگی روشن خواهد شد.

عضو ناظر مجلس در شورای عالی بورس در پاسخ به اینکه آیا سهامداران با اجرای این طرح می‌توانند به جبران زیان‌های خود در سال گذشته امیدوار باشند، اظهار کرد: جبران ضرر سهامداران در سال گذشته را نمی‌توانم تضمین کنم، اما ابعاد آن مشخص خواهد شد که از چه کانالی این ضرر و زیان آغاز شد و چه عواملی در این جریانات مقصر بوده اند.

تحقیق و تفحص مجلس از شرکت بورس آغاز شد

کد خبر 439493

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • AHMADGOLBAZKHANIPOOR IR ۱۲:۱۲ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۲
    0 0
    با سلام. ما چند نفر اساتید بازنشسته دانشگاه و بازار . یک شرکت دانش بنیان تآسیس کردیم. و از (VB)پایه قیر خام. که سالانه پنج میلیون تن توسط پالایشگاه‌های به پنج نفر مافیای قیر. مافیای بورس. مافیای نفت. با قیمت ۱۷۰ دلار . با باز پرداخت شش ماه تنفس . فروخته می‌شود. می‌توانیم گازوئیل درست کنیم . و اینکار را هم به تولید صنعتی رسانده ایم. تمام مجوزهای لازم را هم گرفته ایم . الان دو سال هست که قراره شرکت نفت به ما هم (VB) بده. ولی مگر مافیاهای می‌گذارند. آقا فرمودند رفع موانع تولید. مجلس همحترم تصویب کرد . رفع مجوزهای دست و پا گیر. ریس جمهور محترم هم که همین موضع رفع موانع تولید را دارند. اگر دو هزار تا از این پالایشگاها درست شود در مناطق مرزی . از جنوب غرب تا شمال شرق. ۴۹۰۰۰۰ نفر بکار گیری خواهند شد و داغ ننگ کوله بری از پیشانی کشور مقدس جمهوری اسلامی زدوده خواهد شد. ما گازوئیل را می‌فروشیم هر تن ششصد دلار. مافیا می‌فروشد ۱۷۰ دلار. ۵۰۰۰۰۰۰۰ تن× ۶۰۰ دلار× ۲۷۰۰۰۰ریال=۸۱۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰ مافیا ۵۰۰۰۰۰۰تن× ۱۷۰ دلار× ۲۷۰۰۰۰=۲۱۹۵۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰ که اگر این مقادیر را از همدیگر کسر کنیم. هشتاد هزار میلیارد