امیدواری به رشد بازار در هفته های آینده/  پیش بینی بازار فردا ۰۴ شهریور ۱۴۰۰

به نظر می رسد شاخص کل در حالت بدبینانه ۱۰ درصد پایین تر به تعادل برسد و با کسب انرژی و افزایش ارزش معاملات در روزهای آتی، کم کم به مدار رشدی ملایم بازگردد.

مژده ابراهیمیصدای بورس؛ مهم‌ترین اتفاق این روزهای بازار مربوط به خبری می شود که در آن، نرخ خوراک پالایشگاه ها با تخفیف بیشتری نسبت به قبل به این شرکت‌ها تخصیص داده می شود؛ امری که با اعمال آن، پالایشی ها در روند سودسازی خود با رشد محسوسی همراه خواهند بود.

مهرزاد جهانی، مدیر سرمایه گذاری سبدگردان الماس در گفت و گو با صدای بورس گفت: بازار در روز معاملاتی جاری با نشاط ظاهر شد و در اکثر نمادهای بازار شاهد نوسانات مثبت بوده‌ایم. شاخص کل در پایان معاملات با رشد ۳۵،۶۵۳ واحدی به ارتفاع ۱،۴۲۲،۱۰۴ واحدی رسید که در این بین نمادهای فولاد، فملی و فارس بیشترین تاثیر مثبت و از سویی دیگر نمادهای کالا، فسبزوار و آپ بیشترین تاثیر منفی را بر شاخص کل گذاشتند.

وی افزود: ارزش معاملات خرد در محدوده ۶۸۰۰ میلیارد تومان بوده است و شاهد ورود ۲۷۰ میلیارد تومان نقدینگی اشخاص حقیقی طی روز جاری بوده‌ایم.

مدیر سرمایه گذاری سبدگردان الماس بیان کرد: مهم‌ترین اتفاق این روزهای بازار مربوط به خبری می شود که طی آن نرخ خوراک پالایشگاه ها با تخفیف بیشتری نسبت به قبل به این شرکت ها تخصیص داده می شود؛ امری که با اعمال آن، پالایشی ها در روند سودسازی خود با رشد محسوسی همراه خواهند بود.

به گفته وی معاملات این گروه در روز جاری با افزایش قابل توجه تقاضا همراه بود؛ به طوری که موجب حاکمیت جو مثبت بر کلیت بازار نیز شده ‌اند. انتظار می‌رود تقاضا برای این گروه تداوم داشته باشد؛ گرچه عرضه های حقوقی ها نیز می تواند عامل بازدارنده‌ای باشد.


بیشتر بخوانید:


چرخش اقبال به صنایع کامودیتی محور

جهانی عنوان کرد: پتروشیمی ها هم روز خوبی را گذرانده اند و اکثرا بر مدار سبز قرار داشتند. همچنین انتظار بازار از این گروه انتشار گزارشات ماهانه و شش ماهه بسیار خوبی است که در روزهای آتی باید در سایت کدال منتشر شود که البته افزایش نرخ ارز نیز مزید بر علت شده تا شرکت های کامودیتی محور با اقبال همراه شوند؛ به نظر می رسد این گروه وضعیت متعادلی را در روزهای آتی سپری کند و با انتشار گزارشات شش ماهه با اقبال همراه شود.

مدیر سرمایه گذاری سبدگردان الماس تصریح کرد: گروه فلزات اساسی نیز به تبعیت از کلیت بازار، روز مثبتی را تجربه کردند که البته باید به این نکته توجه کرد که قیمت جهانی شمش فولاد با افت همراه بوده است و چشم‌انداز مثبت در شرایط فعلی ندارد؛ بنابراین جوانب احتیاط را در بررسی این گروه باید رعایت کرد.

خبری از مذاکرات نیست

وی اظهار داشت: در گروه بانک و خودرو نیز شاهد افزایش تقاضا بودیم که به نظر می رسد مقطعی باشد. بنابراین در ارزیابی این صنایع باید کاملا جوانب احتیاط را رعایت کرد. این گروه ها در زمره صنایعی قرار دارند که با انتشار اخبار برجامی می توانند لیدر بازار باشند، اما فعلا به نظر نمی رسد اخبار خوشی از روند مذاکرات به گوش برسد.

جهانی گفت: با توجه به مطالب مطروحه، به نظر می رسد شاخص کل در همین محدوده ها(در حالت بدبینانه ۱۰ درصد پایین تر) به تعادل برسد و با کسب انرژی و افزایش ارزش معاملات در روزهای آتی، کم کم به مدار رشدی ملایم بازگردد.

کد خبر 439069

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 8 =