۳ مهر ۱۴۰۰ - ۱۳:۱۷
بورس‌های جهانی بد آوردند

بیشتر شاخص های مهم بورسی در دنیا ازجمله شاخص داوجونز  و  وال استریت ریزش کردند.

به گزارش صدای بورس، موسسه رتبه بندی اس اند پی گلوبال در گزارش جدید خود با ابراز رضایت از افزایش سرعت احیای اقتصادی اروپا، برآورد خود از متوسط رشد اقتصادی کشورهای اروپایی را ۵.۱ درصد در سال جاری اعلام کرد که این رقم نسبت به تخمین صورت گرفته در گزارش قبلی ۰.۷ درصد بیشتر شده است.

این موسسه همچنین با اعلام خبر بازگشت سطح تولید ناخالص داخلی اروپا به قبل از آغاز همه گیری، متوسط رشد اقتصادی کشورهای عضو اتحادیه اروپا در سال بعد را ۴.۵ درصد پیش بینی کرده است.

بورس آمریکا

در وال استریت بیشتر شاخص ها صعودی بودند؛ تا جایی که دو شاخص از سه شاخص اصلی بورسی در سطح بالاتری از روز قبل خود بسته شدند.

شاخص «داوجونز ایدانستریال اوریج» با ۰.۱ درصد صعود نسبت به روز قبل و در سطح ۳۴ هزار و ۷۹۸ واحد بسته شد. شاخص «اس اند پی ۵۰۰» با ۰.۱۵ درصد افزایش تا سطح ۴۴۵۵.۴۸ واحدی بالا رفت و دیگر شاخص مهم بورسی آمریکا یعنی «نزدک کامپوزیت» با ۰.۰۳ درصد کاهش در سطح ۱۵ هزار و ۴۷.۷۰ واحدی بسته شد.


بیشتر بخوانید:


بورس‌های اروپایی

در معاملات بازارهای بورس در اروپا، شاخص "فوتسی ۱۰۰" بورس لندن با ۰.۳۸ درصد کاهش نسبت به روز قبل و در سطح ۷۰۵۱.۴۸ واحد بسته شد. شاخص "دکس ۳۰" بورس فرانکفورت در آلمان با ریزش ۰.۷۲ درصدی و ایستادن در سطح ۱۵ هزار و ۵۳۱.۷۵ واحدی به کار خود خاتمه داد و شاخص "کک ۴۰" بورس پاریس با عقبگرد ۰.۹۴ درصدی در سطح ۶۶۳۸.۴۶ واحد بسته شد. در مادرید شاخص "ایبکس ۳۵" ۰.۲ درصد پایین رفت و به ۸۸۷۳.۱۰ واحد رسید.

بورس‌های آسیایی

در معاملات بورس‌های آسیا، شاخص‌ها عملکرد خوبی داشتند؛ تا جایی که شاخص "نیک کی ۲۲۵" بورس توکیو ژاپن با صعود ۲.۰۶ درصدی تا سطح ۳۰ هزار و ۲۴۸.۸۱ واحدی بالا رفت. شاخص "هانگ سنگ" بورس هنگ‌کنگ ۱.۳۰ درصد پایین رفت و در سطح ۲۴ هزار و ۱۹۲.۱۶ واحد بسته شد.

به گزارش ایسنا، در چین شاخص "شانگهای کامپوزیت" ریزش ۰.۰۷ درصدی را تجربه کرد و در سطح ۴۸۴۹.۴۳ واحد بسته شد. در استرالیا شاخص "اس اند پی اس اند ایکس ۲۰۰" بورس سیدنی با ۰.۳۷ درصد کاهش و ایستادن در سطح ۷۳۴۳.۶۲ واحدی به کار خود خاتمه داد. در بین دیگر شاخص‌های مهم آسیایی، شاخص " تاپیکس" ژاپن نزولی بود. (معیار محاسبه تغییرات قیمتی، ساعت پایانی معاملات روزانه بورس نیویورک بوده است.)

کد خبر 439052

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 9 =