پروژه طرح توسعه میدان آذر در جهان درخشید

پروژه طرح توسعه میدان آذر در جایزه جهانی مدیریت تعالی پروژه با کسب مدال طلا به بالاترین افتخار این جایزه نائل شد.

پس از دو دهه تلاش پروژه های برتر ایرانی در مسیر کسب جایزه جهانی مدیریت تعالی پروژه که هر ساله توسط موسسه بین المللی IPMA در نقاط مختلف جهان برگزار می شود، شب گذشته در مراسم IPMA Global Award ۲۰۲۱ که به میزبانی کشور روسیه و در شهر سن پترزبورگ برگزار شد، رکورد شکنی برتری روش های اجرای پروژه توسط شرکت ایرانی مهندسی و توسعه سروک آذر (SAED) که متعلق به مجموعه صندوق های بازنشستگی نفت بوده و با کنسرسیوم OIEC و شرکت اهداف مشغول فعالیت می باشد، پس از طی دوره ارزیابی های چندین روزه توسط موسسه IPMA از هفته های گذشته به عنوان فینالیست مهمترین بخش جایزه جهانی در قسمت پروژه های مگا قرار گرفت و در رقابتی فشرده با کشورهای فنلاند و هند با کسب مدال طلا به بالاترین افتخار این جایزه نائل شد.

باعث افتخار جامعه بزرگ صنعت نفت ایران است که دستیابی به چنین مقام ارزنده ای توسط یک شرکت توسعه دهنده در بخش بالادستی نفت صورت پذیرفته است. در شرایطی که با سخت ترین شرایط بین المللی و با وجود تحریم های ظالمانه همه جانبه علیه ایران در یکی از پیچیده ترین میادین نفتی منطقه و جهان به دست توانای کارشناسان، متخصصین و پیمانکاران ایرانی در یک میدان مشترک نفتی با موفقیت به سرانجام رسیده است.

ارزیابی پروژه های متنوع بین المللی که هر ساله براساس مدل جهانی Project Excellence Baseline (PEB) انجام می شود در سال جاری به صورت مجازی و از شش ارزیاب بین المللی از کشورهای لهستان، انگلستان، هلند، قزاقستان، نپال و چین در سه روز متوالی و پرفشار تمامی آیتم های مربوط به مدل PEB به صورت دقیق مورد ارزیابی قرار گرفت و نهایتا شرکت مهندسی و توسعه سروک آذر موفق به کسب خوشرنگ ترین مدال این جایزه شد.


بیشتر بخوانید:

همه چیز به خاطر "یک مشت دلار"!


جایزه جهانی IPMA در ۱۰ قسمت متنوع طراحی شده و در بخش های مختلفی رقابت کنندگان با ارزیابان تخصصی مختلف به رقابت می پردازند که همان گونه که مبرهن است بخش جایزه مگاپروژه ها مهمترین بخش رقابت است. در کنار درخشش بی بدیل مدیریت پروژه با مدل های نوین بین المللی در بخش بالادستی صنعت نفت ایران، سایر جوانان ایرانی نیز در این جایزه خوش درخشیدند و در بخش مدیران پروژه جوان زیر ۳۵ سال فرشته میرحسینی نائل به مدال طلا و علیرضا اصلان حسینی از شرکت (OICO) که از سایر زیرمجموعه های شرکت اویک است، نائل به مدال برنز شدند. همچنین با حضور سعید نوروزی در بخش اجرای پروژه های چابک از این رقابت مدال برنز دیگری نیز نصیب کشور ایران شد و در مجموع با دو مدال طلا و دو مدال برنز حضور موثر تنها شرکت ایرانی و سایر شرکت کنندگان مستقل از کشور ایران، توجه جامعه جهانی مدیریت پروژه را به طور ویژه ای معطوف کشور عزیزمان ساخته است.

با عرض تبریک فراوان به مدیران و دست اندرکاران صنعت نفت بار دیگر افتخار کسب شده توسط شرکت مهندسی و توسعه سروک آذر را تبریک عرض کرده و امیدواریم که در سال های آتی با اجرای پروژه های متنوع در همه بخش های مرتبط با صنعت نفت شاهد تکرار افتخارات بین المللی از این قبیل باشیم.

پروژه طرح توسعه میدان آذر در جهان درخشید

پروژه طرح توسعه میدان آذر در جهان درخشید

پروژه طرح توسعه میدان آذر در جهان درخشید

کد خبر 439028

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 7 =