افزایش سرمایه بیش از سه برابری فخوز/ تملک فولاد اکسین خوزستان

مدیرعامل جدید فولاد خوزستان گفت: تملک شرکت فولاد اکسین خوزستان اولویت اول شرکت فولاد خوزستان است.

صدای بورس- محبوبه قرمزچشمه؛ موضوع تملک فولاد اکسین خوزستان از جمله مهمترین موضوعات فولادی هاست که اجرای طرح های توسعه ای فولاد خوزستان در گرو آن است.

امین ابراهیمی، مدیرعامل شرکت فولاد خوزستان در گفت وگو با صدای بورس اظهار کرد: موضوع برق یکی از مهمترین چالش های صنایع فولادی است. میزان مصرف برق در صنعت فولاد نسبت به کل مصرف برق در کشور نزدیک به ۱۰ درصد و معادل ۶ هزار و ۶۰۰ مگاوات است ولی بیشترین تاثیرات ناشی از کمبود برق و محدودیت ها برای صنعت فولاد در نظر گرفته شده است.

ضرر ۲ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومانی در فخوز

افزایش سرمایه بیش از سه برابری فخوز/ تملک فولاد اکسین خوزستان
مدیرعامل شرکت فولاد خوزستان گفت:
توسعه های آتی فولاد خوزستان در گرو تملک فولاد اکسین است.

وی با اشاره به تاثیر منفی قطعی برق بر تولیدات فولادی ها افزود: در یک بازه زمانی پنج ماهه حدود ۴۵۰ هزار تن تناژ تولیدی از دست دادیم، سال گذشته این عدد نزدیک به ۶۰ هزار تن بود و این اتفاق باعث شده نزدیک به ۱۰ هزار میلیارد تومان در فروش ضرر کنیم و نزدیک به ۲ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان نیز سود از دست داده ایم.

افزایش ۶ برابری قیمت برق صنعت فولاد
مدیرعامل شرکت فولاد خوزستان با اشاره به تغییر نظام حکمرانی در حوزه انرژی در طول سال گذشته گفت: قیمت برق برای صنایع فولادی از ابتدای امسال افزایشی ۶ برابری داشته، تاثیر قیمت برق در قیمت تمام شده فولاد خوزستان تا قبل از این افزایش قیمت، در حدود ۳ درصد از قیمت تمام شده محصولات بود که با افزایش ۶ برابری قیمت برق به ۷ درصد رسیده است. اگر تناژ تولیدی از دست رفته را به این میزان اضافه کنیم، تاثیر قیمت تمام شده در حوزه تولید محصول فولادی به بالای ۲۵ درصد می رسد و این به آن معنی است که برقی بسیار گران قیمت را در شرکت مصرف می کنیم.

برنامه افزایش سرمایه فولاد خوزستان

وی در ارتباط با برنامه افزایش سرمایه شرکت فولاد خوزستان بیان کرد: این شرکت برنامه افزایش سرمایه از ۵ هزار میلیارد تومان به ۱۹ هزار میلیارد تومان را در قالب ۲ طرح ۷ هزار میلیارد تومانی در دستور کار خود قرار داده است.

ابراهیمی با بیان اینکه افزایش سرمایه از محل سود انباشته است، گفت: پشتوانه این افزایش سرمایه طرح های توسعه ای است که بر مبنای افق ۱۴۰۴ برای مجموعه فولاد خوزستان تعریف شده است.

به دنبال بازگرداندن تملک اکسین به فولاد خوزستان هستیم

ابراهیمی در ارتباط با آخرین خبر تملک شرکت فولاد اکسین خوزستان بیان کرد: پیش تر مدیرعامل فولاد اکسین خوزستان بودم و با ماموریتی به مجموعه فولاد خوزستان پیوستم. ماموریت اصلی من تملک سهام فولاد اکسین خوزستان بود. فولاد اکسین خوزستان فرزندی است که از دامن مادر خود جدا شده و ما تمام انرژی و تلاش خود را خواهیم گذاشت تا این بازگشت صورت بگیرد.

وی در ارتباط با شرایط این واگذاری گفت: تفاهم نامه ای با فولاد اکسین امضاء شد که به واسطه این تفاهم نامه به هیئت مدیره فولاد اکسین پیوستیم و در نزدیک به ۲ سال حضور در هیئت مدیره اکسین توانستیم اثرات مثبتی داشته باشیم. با توجه به تغییراتی که در دولت جدید ایجاد شده، جلساتی با معاون اول رئیس جمهور و وزیر داشتیم.

کد خبر 438447

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 4 =