شاخص ۴۰ هزار واحد ریخت/ اختلال رایان هم‌افزا عامل این ریزش است؟

شاخص کل بورس در پایان معاملات امروز ۲۱ شهریورماه، با کاهش ۴۰ هزار واحدی (۲.۶۴ درصد) به کار خود پایان و کانال ۱.۵۰۰ هزار واحدی را از دست داد.

به گزارش صدای بورس افت ۴۰هزار و ۴۶۲واحدی شاخص کل (۲.۶درصد) آن را در ارتفاع یک میلیون و ۴۹۰هزار واحدی قرار داد.

شاخص‌ هم وزن نیز ۲.۸درصد افت کرد. ارزش معاملات خرد بورس و فرابورس به حدود ۶هزار و ۳۴۰میلیارد تومان رسید.

نمادهای کگل، فملی و فولاد بیشترین تاثیر در افت شاخص کل بورس را به عهده داشتند.


بیشتر بخوانید: ارزها تکان نخوردند


در بورس امروز حقوقی‌ها حدود هزار و ۴۲۰میلیارد تومان وارد بازار سهام کردند. ارزش کل معاملات خرد ۶هزار و ۳۴۰میلیارد تومان بود، اشخاص حقوقی ۳۲درصد یعنی دو هزار میلیارد تومان سهام خریدند و مازاد خریدشان ۲۲درصد از کل معاملات شد.

بیشترین تزریق پول حقوقی به بورس و فرابورس در سه گروه «فرآورده‌های نفتی»، «فلزات اساسی» و «محصولات شیمیایی» رقم خورد در حالی که برآیند معاملات گروه‌های «واسطه‌گری‌های مالی و پولی» و «محصولات کاغذی» به نفع حقیقی‌ها تمام شد.

سه نماد شپنا، شتران و فولاد لقب بیشترین افزایش سهام حقوقی را به خود اختصاص دادند، توجه حقیقی‌ها نیز بیشتر به مدیریت، فایرا و ولقمان معطوف بود.

مالکیت حقوقی در ترکیب سهامداری شرکت پالایش نفت اصفهان معادل ۱۰۰میلیارد تومان افزایش یافت و از سوی دیگر سهامداران حقیقی سرمایه‌گذاری و خدمات مدیریت صندوق بازنشستگی کشوری، با برتری ۲۲میلیارد تومانی ابتکار عمل را در دست گرفتند.

امروز افزایش سهام حقیقی‌ها در ۱۷نماد و افزایش سهام حقوقی‌ها در ۲۵۸نماد به بیش از یک میلیارد تومان رسید که جمع تغییر مالکیت دسته اول ۹۰میلیارد تومان و تغییر مالکیت دسته دوم هزار و ۴۵۰میلیارد تومان بود.

امروز و برای ساعاتی سیستم های رایان هم افزار دچار اختلال شدند که البته پس از مدت کوتاهی مشکل رفع شد. برخی کارشناسان ریزش امروز را به دلیل مشکلات پیش آمده می‌دانند.

کد خبر 438438

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 12 =