۱۳ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۰:۲۸
قیمت جهانی نفت (۱۴۰۰/۰۶/۱۳)

در پایان معاملات دیروز، قیمت نفت برنت دریای شمال کاهش یافت و هر بشکه آن به ۷۲ دلار و ۶۱ سنت رسید.

به گزارش صدای بورس، قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال در پایان معاملات دیروز با ۴۲ سنت معادل ۰.۵۸ درصد کاهش به ۷۲ دلار و ۶۱ سنت برسد. قیمت نفت وست تگزاس اینترمدییت آمیکا هم در پایان معاملات دیروز با ۷۰ سنت معادل یک درصد کاهش به ۶۹ دلار و ۲۹ سنت رسید. قیمت هر دو شاخص نفتی در هفته اخیر عمدتا ثابت بود و تنها نفت خام آمریکا رشد ۰.۸۰ درصدی را به ثبت رساند.

پس از انتشار گزارشی نسبتا ضعیف از بازار کار آمریکا که نشان داد همچنان ترمیم اقتصاد آمریکا یکدست نیست و این می تواند به معنای کندی تقاضا در صورت خیز مجدد کرونا باشد، قیمت نفت روز جمعه شاهد کاهش بود.


بیشتر بخوانید:


اما در عین حال نگرانی ها از اینکه خسارات ناشی از طوفان آیدا می تواند همچنان بر میزان تولید نفت آمریکا تاثیر بگذارد سبب شد تا افت قیمت محدود باشد.

جان کیلداف تحلیلگر بازار نفت در موسسه اگین کپیتال گفت: «گزارش بازار کار آمریکا که به وضوح از سویه دلتا تاثیر پذیرفته سبب تضعیف قیمت ها شده است.» وی در ادامه گفت: «این آمارها نشان داد که ویروس کرونا همچنان بر میزان تقاضا برای نفت تاثیرگذار است.»

بر خلاف انتظار تحلیلگران، بخش غیرکشاورزی آمریکا در ماه اوت تنها ۲۳۵ هزار فرصت شغلی جدید ایجاد کرد. پیشتر اقتصاددانان شرکت کننده در نظرسنجی رویترز پیش بینی ۷۲۸ هزار فرصت شغلی را داشتند.

به گزارش تسنیم، در همین حال تولید نفت و گاز آمریکا در خلیج مکزیک همچنان به دلیل خسارات ناشی از طوفان آیدا با اختلال مواجه است و ۱.۷ میلیون بشکه یعنی ۹۳ درصد از تولید روزانه نفت این منطقه متوقف شده است.

کد خبر 437998

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 4 =