افزایش اعتماد به بازار با ابزارهای نوین

وجود ابزارهای سرمایه گذاری آنلاین، حضور فین‌تک‌ها در این زمینه و در دسترس قرار گرفتن آن برای مردم می تواند در توسعه، شناسایی و ایجاد اعتماد هر چه بیشتر به بازار سرمایه کمک کند.

به گزارش صدای بورس ؛ سحرفرهمندی، مدیر صندوق های سرمایه گذاری تامین سرمایه کاردان گفت : قدمت بانک های تجاری در ایران به صد سال می رسد، به همین دلیل ضمن کسب توانسته اند اعتماد مردم را نیز جلب کنند.

سحر فرهمندی با بیان اینکه در مقابل بانک، صندوق های سرمایه گذاری بازار سرمایه با سابقه ای دوازده ساله همراه هستند، گفت: در سال های اخیر آگاهی مردم نسبت به این ابزار سرمایه گذاری بسیار بیشتر شده و بر خلاف سپرده بانکی دارای تنوع ریسک و بازدهی هستند که این امر باعث شده تا صندوق های سرمایه گذاری مورد اقبال سرمایه گذاران و مشتریان بانک قرار بگیرند.

او به سختی رقابت بین بانک و صندوق های بازار سرمایه در کنار صدها شعبه بانک اشاره کرد و افزود: در این میان برخی از مدیران صندوق ها به واسطه ارتباط سهامداری با بانک از شعب آنان برای فروش واحدهای صندوق استفاده کرده و توانسته‌اند از این پتانسیل برای افزایش حجم صندوق های سرمایه گذاری تحت مدیریت خود استفاده کنند.

مدیر صندوق های سرمایه گذاری تامین سرمایه کاردان اظهار کرد: در سال ۱۳۹۶ ابلاغیه ای به مدیران صندوق ها مبنی بر منع صدور واحدهای صندوق در شعب بانک توسط بانک مرکزی و سازمان بورس و اوراق بهادار ارسال شد که این اتفاق آغازگر فرایند صدور و ابطال اینترنتی صندوق ها بود.


بیشتر بخوانید:ارزش روز سهام عدالت، ۳ شهریور ۱۴۰۰


او با بیان اینکه این امر در ابتدا برای مدیران صندوق ها به واسطه نبود بستر مناسب و همچنین پذیرش آن برای سرمایه‌گذاران که تا آن زمان، تنها به حضور در شعب بانک و توسط کاربر شعبه اقدام به صدور واحدهای صندوق می کردند بسیار سخت بود، گفت: با گذشت زمان مدیران صندوق توانسته بودند با فراهم کردن پلتفرم های مناسب و کاربر پسند از این فرصت برای تسهیل امر صدور و ابطال واحدهای صندوق استفاده کنند.

به گزارش سنا؛ فرهمندی خاطرنشان کرد: نبود دستورالعمل واحد و مشخص و تصمیمات ارکان نظارتی باعث عدم ثبات شرایط برای مدیران صندوق ها می شد که در امرداد ماه ۱۴۰۰ با ارائه دستورالعمل اجرایی دریافت و ارسال برخط درخواست های صدور و ابطال واحدهای صندوق های سرمایه گذاری مبتنی بر صدور و ابطال، تکلیف مدیران صندوق ها برای استفاده از خدمات برخط صندوق ها مشخص شد. به گفته مدیر صندوق های سرمایه گذاری تامین سرمایه کاردان، براساس این دستورالعمل و با رعایت موارد مندرج در آن، مدیران صندوق ها می توانند از پلتفرم های آنلاین برای تسهیل عملیات صدور و ابطال صندوق ها استفاده کنند.

کد خبر 437472

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =