۳ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۰:۲۲
قیمت جهانی نفت (‌۱۴۰۰/۶/۳‌)

قیمت نفت برنت دریای شمال امروز ۳۳ سنت افت کرد و به ۷۰ دلار و ۷۲ سنت رسید.

به گزارش صدای بورس، قیمت نفت که در دو جلسه گذشته و تحت تاثیر کاهش تولید مکزیک و مهار گسترش کرونا در چین شاهد رشد قابل توجهی بود، امروز اندکی کاهش یافت.

بر اساس این گزارش، قیمت هر بشکه نفت خام آمریکا امروز با ۳۶ سنت معادل ۰.۵۳ درصد کاهش به ۶۷ دلار و ۱۸ سنت رسید. قیمت نفت برنت دریای شمال هم امروز با ۳۳ سنت معادل ۰.۴۶ درصد افت به ۷۰ دلار و ۷۲ سنت رسید.

قیمت هر دو شاخص نفتی در طی ۲ جلسه گذشته شاهد حدود ۸ درصد جهش بود و بخش عمده ای از کاهش های هفته گذشته را جبران کرد. عامل اصلی رشد قیمت نفت حذف عرضه روزانه بیش از ۴۰۰ هزار بشکه از نفت مکزیک از بازار در پی آتش وی در یکی از تاسیسات نفتی این کشور بوده است.


بیشتر بخوانید:


عامل کاهش قیمت های قابل توجه هفته گذشته نیز نگرانی ها از گسترش سویه دلتا در آسیا و کند شدن روند ترمیم اقتصاد جهانی بود.

بر اساس آمارهای انستیتوی نفت آمریکا، تقاضا در این کشور که بزرگترین مصرف کننده نفت جهان به شمار می رود ظاهرا با شتاب قابل قبولی رو به افزایش است.

آمارهای این موسسه نشان می دهد که حجم ذخایر نفت خام آمریکا در هفته منتهی به ۲۰ آگوست با کاهش ۱.۶ میلیون بشکه ای مواجه بوده در حالی که ذخایر بنزین نیز یک میلیون بشکه کاهش یافته است.

به گزارش تسنیم، تحلیلگران انتظار داشتند حجم ذخایر نفت خام ۲.۷ میلیون بشکه و ذخایر بنزین ۱.۶ میلیون بشکه کاهش یافته باشد.

کد خبر 437448

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 13 =