۲۱ مرداد ۱۴۰۰ - ۲۲:۲۶
«وبصادر» ورود می‌کند

بانک صادرات ایران در تفاهمنامه‌ای با شرکت آب و فاضلاب خوزستان، بالغ بر چهار هزار میلیارد ریال اعتبار به طرح جمع‌آوری فاضلاب شهر آبادان تخصیص داد.

بانک صادرات ایران در تفاهمنامه‌ای با شرکت آب و فاضلاب خوزستان، بالغ بر چهار هزار میلیارد ریال اعتبار به طرح جمع‌آوری فاضلاب شهر آبادان تخصیص داد. این نخستین تفاهمنامه تامین اعتبار بخشی از طرح ساماندهی فاضلاب شهر آبادان است که از طریق مشارکت بانک صادرات ایران به امضا رسید.

حجت‌اله صیدی، مدیرعامل بانک صادرات ایران گفت: بیش از ١٠٠ سال است که مردم آبادان در جنگ نرم و جنگ سخت تلاش کرده‌اند تا ثروت ملی نفت که استخراج آن از مسجد سلیمان آغاز شد، به دست خود ایرانی‌ها اداره شود. در دوران دفاع مقدس نیز این شهر برای استقلال ایران و دفاع در مقابل بیگانگان مقاومت کرد و مردم این شهر در کنار مردم سایر نقاط درگیر جنگ از شمال غرب تا جنوب سختی‌های فراوانی متحمل شدند تا عزت کشور حفظ شود و یک وجب از خاک ایران به دست بیگانگان نیفتد. وی با بیان اینکه اصولا تامین مالی پروژه‌های عمرانی وظیفه بانک‌های تجاری نیست، افزود: تحریم‌های ظالمانه باعث شده تا امکان استفاده از اعتبارات بانک جهانی با مشکل مواجه شود و یکی از اهداف مهم دشمنان این است که مردم را نسبت به نظام بانکی کشور دلسرد کنند.
مدیرعامل بانک صادرات ایران تاکید کرد: وظیفه ماست که برای رفع مشکل زیرساخت‌های فاضلاب آبادان کمک کنیم و نباید بگذاریم که شرایط زندگی مردم سخت‌تر شود. به همین دلیل این طرح به سرعت به تصویب هیأت‌عامل بانک صادرات ایران رسید و بانک با افتخار وظیفه خود در این پروژه را عملیاتی خواهد کرد. صیدی گفت: تامین مالی پروژه‌هایی که به موقع آغاز و به موقع پایان می‌یابند، به سهولت صورت می‌گیرد، آغاز این پروژه و پیشرفت مراحل آن باید با سرعت انجام شود و بانک صادرات ایران نیز برای پرداخت منابع مالی آمادگی کامل دارد.
مدیرعامل بانک صادرات ایران همچنین با تاکید بر اینکه آبادان یک شهر استراتژیک و سوق‌الجیشی و مایه خیر و برکت کشور است، از صنایع بزرگ استان از جمله پتروشیمی‌ها و پالایشی‌ها خواست تا در رفع مشکلات و پیشبرد پروژه‌های عمرانی از جمله حل کامل مشکل شبکه فاضلاب این شهر با بانک صادرات ایران همکاری کنند.
وی با بیان اینکه تحریم‌های حداکثری علیه مردم ما در تاریخ اقتصادی جهان بی‌سابقه است، افزود: تلاش آمریکا برای فروپاشی اقتصاد ایران در کنار شیوع بیماری کرونا مشکلات بسیاری برای کشور ایجاد کرد که با مجاهدت همه مردم و راهبری مقتدرانه مقام معظم رهبری از این دو گردنه بسیار سخت عبور کرده‌ایم و امروز در شرایط مناسبی قرار داریم. مدیرعامل بانک صادرات با بیان اینکه وظیفه ماست که نگذاریم مردم با مشکلات مواجه شوند، برای تامین مالی فوری این پروژه اعلام آمادگی کرد و گفت: بر اساس درخواست نماینده محترم مردم آبادان در مجلس از بانک صادرات ایران برای رفع مشکلات شبکه آب و فاضلاب آبادان، این اعتبار را تخصیص دادیم.
جلیل مختار، نماینده مردم آبادان در مجلس نیز گفت: از شرکت آب و فاضلاب استان خوزستان درخواست می‌کنیم موضوع این تفاهمنامه را جدی بگیرند تا مشکل فاضلاب مردم منطقه ما حل شود. وی افزود: با توجه به اعتبارهای اختصاص یافته و این تفاهمنامه، لازم است پیمانکارهای قوی را پای کار بیاوریم تا مشکلات و چالش‌های آب و فاضلاب در سطح شهرستان آبادان را رفع کنیم. نماینده مردم آبادان گفت: با انعقاد این تفاهمنامه باید مناطق حاشیه‌ای و محروم در اولویت اصلاح شبکه آب و فاضلاب قرار بگیرد.
فرماندار ویژه آبادان نیز گفت: پس از جنگ تحمیلی با وجود اختصاص بودجه فراوان به بخش آب و فاضلاب، چندین دولت گذشته نتوانستند مشکل فاضلاب در این شهر را برطرف کنند. سید زین‌العابدین موسوی با بیان اینکه در بخش آب مشکلات به خوبی رفع شده، اما در بخش فاضلاب معلوم نیست تا چه زمانی قرار است زیرساخت‌ها فرسوده بمانند، افزود: شهرداری باید با پلمپ دریچه‌ها مانع از ورود آب‌های سطحی به فاضلاب شهری شود چرا که این موضوع در فصل بارندگی باعث مشکلات آب‌گرفتگی در شهر می‌شود.

  • هفته نامه اطلاعات بورس - شماره ۴۱۰
کد خبر 436982

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 8 =