دلار در بازار فردا گران خواهد شد؟

نرخ دلار در آخرین روزهای تعطیلات ۶ روزه پایتخت از ۲۴۸۰۰تومان عبور کرد و سوال مهم در شرایط کنونی این است که در بازار فردا نرخ دلار چه تغییری خواهد کرد؟

به گزارش صدای بورس؛ از سه‌شنبه هفته گذشته با آغاز تعطیلی 6 روزه تهران بازار ارز تحت تاثیر عوامل متعددی از جمله ناامیدی معامله‌گران به حصول توافق در دولت دوازدهم، انتشار برخی اخبار منفی پیرامون تحریم‌ های نفتی ایران و همچنین تعطیلی صرافی‌های رسمی و افتادن بازار به دست سفته‌بازان وارد مدار صعودی شد.

دلار که تا آن روز متاثر از اخبار مثبت درمورد تداوم مذاکرات برجام در دولت بعد و رایزنی‌ها برای آزادسازی دارایی‌های بلوکه شده ایران به ۲۴۳۰۰تومان کاهش یافته بود در نتیجه این روند صعودی، تا امروز به ۲۴۸۵۰تومان افزایش یافته است؛ حالا به گفته فعالان بازار ارز باتوجه به اینکه دلار در آخرین روز تعطیلات بالاتر از سطح مقاومتی قرار گرفته، بازار ارز فردا به شدت حساس شده است.

برخی معامله‌گران بر این باورند که در حال حاضر تقاضای چندانی وجود ندارد و فردا با بازگشایی صرافی‌های رسمی عرضه افزایش و قیمت دلار مجددا وارد سراشیبی خواهد شد؛ از طرفی باتوجه به ازسرگیری مذاکرات در دولت بعد همچنان انتظارات نسبت به حصول توافق بالاست و از همین رو به نظر نمی‌رسد دلار باز هم از مرز ۲۵هزار تومان عبور کند.


بیشتر بخوانید:روابط تیره و تار شد؛ دلار بی ارزش!


در مقابل عده دیگر معتقدند از آنجا که مذاکرات در دولت فعلی به نتیجه نرسیده نمی‌توان امید چندانی به حصول توافق در دولت بعد حداقل در کوتاه مدت داشت؛ همچنین این معامله‌گران بر این باورند که با شروع به کار بازار ارز تقاضاهایی که طی این ۶ روز تعطیلی پاسخ داده نشده وارد بازار خواهد شد و اگر عرضه پاسخگوی نیاز بازار نباشد دلار مجددا کانال ۲۵هزار تومان را خواهد دید.

نگاهی به روند معاملات پشت‌خطی هم حاکی از وجود انتظارات افزایشی و موفقیت نوسان‌گیران در بالا بردن قیمت تا بازگشایی بازار است چراکه قیمت دلار در این بازار تا زمان انتشار خبر به ۲۴۹۰۰تومان رسیده و اگر همین روند ادامه داشته باشد، بازار فردا حداقل در ساعات ابتدایی معاملات افزایشی خواهد بود.

منبع:گسترش‌نیوز

کد خبر 436129

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =