«ذوب» از فرابورس به بورس می‌رود

مدیرعامل ذوب آهن اصفهان گفت: اگر ذوب آهن را برای واردات زغال سنگ خارجی آزاد بگذارند از نظر کیفیت و ارزش اقتصادی بازدهی بیشتری خواهد داشت.

به گزارش صدای بورس، یزدی زاده، مدیرعامل ذوب آهن اصفهان در ادامه افزود: فرایند انتقال نماد ذوب از فرابورس به بورس در حال انجام است و به زودی مراحل آن نهایی می‌شود.

یزدی زاده با تشریح دلایل تمرکز این شرکت بر صادرات شمش، اظهار کرد: محدودیت در صادرات محصولات نهایی به دلیل تحریم‌ها و وضع تعرفه‌های سنگین بر واردات محصولات نهایی فولادی با عنوان حمایت از صنایع داخلی توسط سایر کشورها، تعدد کارخانه‌های نورد در کشور و رقابت منفی قیمتی آن‌ها در بازارهای هدف صادراتی به دلیل دسترسی به شمش ارزان قیمت داخلی بسیار دشوار است.

وی افزود: به همین منظور بیشتر کشورها تمایل دارند به جای محصولات نهایی، تنها شمش فولادی را وارد کشور خود کنند.


بیشتر بخوانید:

«ذوب» افزایش سرمایه می‌دهد


مدیرعامل ذوب آهن اصفهان با اشاره به چالش‌های این شرکت، گفت: بحران آب در اصفهان، تحریم ها، ویروس کرونا، محدودیت ظرفیت تولید زغال سنگ کشور، عدم تناسب قیمت گذاری زغال سنگ داخلی در مقایسه با زغال سنگ خارجی از چالش‌هایی است که این شرکت با آن مواجه است.

به گزارش صدای بورس، وی درباره برنامه‌های آتی این شرکت، گفت: افزایش تولید با راه اندازی کوره بلند شماره یک، کاهش مصرف کک، تملک معادن سنگ آهن، تکمیل زنجیره تامین آب، افزایش موجودی مواد اولیه، تأسیس شرکت حمل و نقل ریلی برای حمل و نقل پایدار مواد اولیه، خرید برق از بورس انرژی، آغاز بازسازی باتری شماره ۲ کک سازی، تداوم انتقال پساب شهری به کارخانه، انتشار اوراق مرابحه و استفاده از توان شرکت‌های تابعه خارج از کشور از جمله برنامه‌های این شرکت است.

منبع: ایسنا

کد خبر 436090

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 13 =