هلدینگ‌های شستا رکوردهای فروش را شکستند

 سعید اسلامی بیدگلی گفت: بسیاری از شرکت ها و تقریبا در همه هلدینگ‌های شستا رکوردهای فروش و درآمد و سودآوری زیادی داشتند. 

به گزارش صدای بورس، سعید اسلامی بیدگلی، کارشناس بازار سرمایه افزود: معتقدم باید اقدامات و تحولات صورت گرفته در بازار سرمایه به اطلاع فعالان بازار سرمایه برسد. به ویژه در بخش سامانه های مدیریتی، اقداماتی که دکتر رضوانی فر انجام داده کاری فراتر از اقدامات مقطعی و موقتی است.

این کارشناس بازار سرمایه تاکید کرد: این سامانه ها می تواند پایداری عملکردی شرکت ها را تضمین و انتقال دانش مدیریتی از یک دوره به دوره های دیگر را تسهیل می کند که درغنای تجارب مدیریتی کشور بسیار با اهمیت است.

وی ادامه داد: در گزارش عملکردی که از مجموعه ۱۶۶ شرکت مدیریتی شستا آنچه که توجه‌ام را جلب کرد این بود که بسیاری از شرکت ها و تقریبا در همه هلدینگ‌ها رکوردهای فروش و درآمد و سودآوری زده شد که این امر موفقیت شایان توجهی محسوب می شود.

اسلامی بیدگلی در خصوص تاثیر این اقدامات بر بازار سرمایه گفت: بسیاری از شرکت های بورسی شستا از مهم ترین شرکت های بازار سرمایه هستند. طبیعتا موضوع عملکرد شرکت ها ، موضوعی مهم برای فعالان و تحلیلگران بازار سرمایه است. بهبود عملکرد شرکت های و هلدینگ های شستا خبری خوب برای مجموعه بازار سرمایه و بورس است.


بیشتر بخوانید:لزوم انتقال دانش به‌وجود آمده در شستا به سایر هلدینگ‌ها


وی با اشاره به عملکرد رضوانی فر تاکید کرد: من باور دارم که ایشان از ابتدای دوره مدیریت خود تا کنون مدیر بسیار موفقی بوده اند. شستا مجموعه ای است که پیش از این دست خوش تحولات مدیریتی بسیاری شده بود.

اسلامی بیدگلی اظهار داشت: حضور رضوانی‌فر در این دوره، توانست شستا را به جایگاه مناسبی برساند. از نگاه ما فعالان بازار سرمایه، در دوره مدیریتی اخیر اتفاقات خوبی در شستا رخ داد. عرضه بخش بزرگی از شرکت های شستا در سال های ۹۸ و ۹۹ صورت گرفت.

وی خطاب به رضوانی فر تاکید کرد: در دوره مدیریت شما شستا از یک سازمان سیاسی به یک مجموعه تخصصی تبدیل شد. در بخش سامانه ها عملکرد شستا بسیار مفید و کاربردی بود. امیدوارم در سال‌های آینده این سامانه ها به روز باقی بماند.

اسلامی ادامه داد: در طول دوران فعالیتم دیده ام بسیاری از مدیران با صورت های مالی آشنا نیستند و علاقه ای به فهم صورتهای مالی هم ندارند. اما آقای رضوانی فر از جمله مدیرانی است که به اکثر صورت‌های مالی هلدینگ‌ها و شرکت‌های شستا مسلط است. یکی از مهم ترین سامانه های شستا سامانه املاک است. به نظر من باید این سامانه املاک در سازمان ها، شرکت های بزرگ و هلدینگ های کشور مورد استفاده قرار بگیرد.

کد خبر 436084

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 10 =