افزایش سرمایه بانک پارسیان چه زمانی انجام می‌شود؟

نهادهایی که کار تسهیل‌گری اعتبارات را انجام می‌دهند با بانک ها فعالیت مشترک داشته باشند با منابع مردمی برای رونق کسب و کار مردمی تلفیقی شود.

کوروش پرویزیان،مدیر عامل بانک پارسیان در گفت‌وگو با صدای بورس:

کار بزرگی برای افزایش سرمایه صورت گرفته است، موفق به دریافت مجوز نظارت بانک مرکزی هم شده ایم اما به دلیل مسائل سهامداری و مشکلاتی که با بانک مرکزی در زمینه مجوزها برای نصاب سهامداری داشتیم اجازه افزایش سرمایه صادر نشد، تلاش شد این کار حتی به صورت تکلیف انجام شود.

زمان افزایش سرمایه بانک دو اتفاق مثبت به همراه داشت، اول اینکه کفایت سرمایه بانک و میزان قدرت و اعتبار دهی وام تثبیت می‌شد و مورد بعد هم سهامداران عمده همراهی می‌کردند میزانی از سهم آن‌ها به نفع باقی سهامداران عرضه می‌شد در حقیقت با نسبت بیشتری بانک می‌توانست افزایش سرمایه انجام دهد، آن مقطع گذشت و با رکود بازار سرمایه مواجه شدیم که رغبت سهامداران برای افزایش سرمایه تحت تاثیر قرار گرفت.

امیدواریم با اصلاح در بخش‌های مختلف بتوانیم افزایش سرمایه را در مجمعی فوق‌العاده تا پایان سال ۱۴۰۰ انجام دهیم.

در تقسیمات اعتبارات بانک تناسبی با سیاست‌های ابلاغی و اعلامی بانک مرکزی وجود دارد و آن هم در راستای سیاست کلی دولت و کشور است.

بخشی در ارتباط با طرح ها و پروژه های کلان ملی است مانند طرح آب شرب شهرهای مختلف که اهم آن ۳ هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان بود.

طرح غدیر خوزستان هم که بخشی از آن اجرا و بخشی دیگر در حال اجراست به کمک دستگاه های فراتر از مجموعه نیاز دارد، همچنین تعهدات دولت در زمینه تسویه حساب برای این مجموعه است.

در حوزه انرژی، نفت و گاز هم برنامه های در دست اقدام است همچنین طرح‌هایی که از محل صندوق توسعه ملی به صورت راهبردی دستور دارد بانک پارسیان ورود کرده است. کسب و کارهای خرد و خانوادگی که با ساختاری متفاوت دنبال شده و برای دیگر کسب و کار ها و بانک‌ها الگو شده است.

نهادهایی که کار تسهیل‌گری اعتبارات را انجام می‌دهند با بانک ها فعالیت مشترک داشته باشند با منابع مردمی برای رونق کسب و کار مردمی تلفیقی شود.

به شعب بانک‌ها اختیار داده شده که ۷۰ درصد منابع تجهیز شده را در قالب اعتبارات خرد به آن حوزه تخصیص بدهند و از اعتبارات ستاد هم برای طرح‌های توسعه ستاد استفاده شود.

در حال حاضر بانک مرکزی نرخ تسهیلات را برای تمام کسب و کار ها ۱۸ درصد مفروض کرده(صرف نظر از ریسک اعتباری در نظر گرفته شده) این نرخ برای بانک مشکل ایجاد می‌کند.

کد خبر 436034

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 8 =