رشد ۸۳ درصدی فروش و ١٧٧ درصدی سود خالص داروپخش تنها در ۳ ماهه ابتدای سال

بررسی گزارش فعالیت سه ماهه اول سال ۱۴۰۰ شرکت توزیع داروپخش، گروه دارویی تامین - شستا از تحقق ١٣٠ درصدی هدف فروش سال و رشد ٨٣ درصدی نسبت به دوره مشابه سال قبل حکایت دارد.

به گزارش صدای بورس؛ محمدرضا مرادی، مدیرعامل این شرکت در خصوص گزارش عملکرد سه ماهه اول سال ۱۴۰۰ با اشاره به رشد ٨٣ درصدی فروش نسبت به دوره مشابه سال قبل، از رشد کلیه شاخص‌های مالی و عملیاتی شرکت خبر داد.

بر اساس این گزارش عملکرد فروش سه ماهه اول سال ۱۴۰۰ شرکت توزیع داروپخش نسبت به دوره مشابه سال گذشته به رکورد ١٧.٣٩١.٨٣٩ میلیون ریال (دوره مشابه سال قبل ٩.٤٩٨.٢٨٥ میلیون ریال) رسیده که علاوه بر رشد ٨٣ درصدی، رکورد بالاترین رقم فروش ثبت شده در میان کلیه شرکت های پخش فعال در صنعت دارویی کشور است.

این شرکت علاوه بر حفظ جایگاه نخست پخش داروی کشور، با هدف گذاری استراتژیک در زمینه زنجیره تامین دارو، ضمن ایجاد تنوع در تامین سبد محصولات و تعامل با بیش از ١٩٠ تامین کننده، با بهره گیری از به روزترین روش های توزیع در جهت حفظ حداکثر رضایت مشتریان خود (بیش از ١٤٠٠٠ داروخانه، مراکز درمانی و بیمارستان در سراسر کشور)، با مدیریت بهینه منابع، ضمن رشد ١٠٧ درصدی در سود ناخالص و ٢١٧ درصدی در سود عملیاتی؛ با دستیابی به سود خالص ٧٠٣.١١٠ میلیون ریالی در دوره مذکور (دوره مشابه سال قبل ٢٥٤.٠٦٣ میلیون ریال) به رشد ١٧٧ درصدی سود خالص دست یافت.

در چهار ماهه ابتدایی سال ۱۴۰۰ با برنامه ریزی و بهره گیری از رهنمودهای مدیریت شستا و تیپیکو، این شرکت توانست فروش بی سابقه ۷۵۰ میلیارد تومان فروش ماهانه را در بیست و نهمین روز از تیر ماه محقق کند.

شرکت توزیع داروپخش همچون سال ۱۳۹۹ با وجود محدودیت های شرایط کرونا در چهار ماه ابتدایی سال ۱۴۰۰، بیشترین سهم و تاثیر را در تامین و توزیع داروها و تجهیزات پیشگیری و درمان بیماری کرونا داشت که این امر در راستای اجرای مسئولیت اجتماعی این شرکت جهت رفع نیاز مراکز درمانی سراسر کشور بوده و از سوی مدیریت شستا بسیار تاکید شده است.

کد خبر 436018

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 8 =