۲۹ تیر ۱۴۰۰ - ۰۹:۲۰
قیمت جهانی نفت (۱۴۰۰/۴/۲۹)

قیمت نفت در بازار جهانی بیش از پنج دلار در هر بشکه سقوط کرد.

به گزارش صدای بورس، بهای نفت برنت آخرین بار پنج دلار و هفت سنت معادل ۶.۹ درصد ریزش کرد و به ۶۸ دلار و ۵۲ سنت در هر بشکه رسید.

بهای معاملات نفت آمریکا برای تحویل در اوت که روز سه شنبه منقضی می شود، پنج دلار و ۶۷ سنت معادل ۷.۹ درصد کاهش یافت و به ۶۶ دلار و ۱۴ سنت در هر بشکه رسید. بهای معاملات نفت آمریکا برای تحویل در سپتامبر با پنج دلار و ۴۲ سنت معادل ۷.۶ درصد کاهش، به ۶۶ دلار و ۱۴ سنت در هر بشکه رسید.

این ریزش قیمت‌ها در پی توافق تولیدکنندگان اوپک پلاس با افزایش تولید از اوت و نگرانی بازار از اشباع عرضه همزمان با افزایش شیوع کووید ۱۹ و وضع قرنطینه های جدید اتفاق افتاد. روند افزایشی که قیمت‌های نفت از ابتدای سال میلادی جاری داشته اند در دو هفته اخیر با انتظار برای اعلام توافق جدید گروه اوپک پلاس متوقف شده بود. شیوع نوع دلتای ویروس کرونا در سراسر جهان که عامل رشد ۷۰ درصدی موارد ابتلا در آمریکا طی هفته گذشته بوده است، باعث شد صندوقهای سرمایه گذاری روز دوشنبه به فروش قراردادهایشان در بازار نفت اقدام کنند.


بیشتر بخوانید:
قیمت جهانی نفت (‌۱۴۰۰/۴/۲۸)


به گزارش صدای بورس، بانک‌های بزرگ انتظار دارند روند صعودی قیمت‌ها ادامه پیدا کند. بانک آمریکایی گلدمن ساکس روز دوشنبه قیمت مورد پیش بینی برای نفت را بالاتر برد و اعلام کرد با توافق اوپک پلاس، پیش بینی تابستانی این بانک از قیمت نفت برنت دو دلار بالا رفته و به ۸۰ دلار در هر بشکه رسید و پیش بینی قیمت این شاخص جهانی در سال آینده پنج دلار بالا برده شد و به میانگین ۷۵ دلار رسید.

بر اساس گزارش رویترز، اوپک پلاس سال گذشته در واکنش به فروپاشی تقاضا در اوایل شیوع همه گیری کووید ۱۹ که به ریزش قیمت‌های نفت منجر شد، محدودیت عرضه به میزان ۹.۷ میلیون بشکه در روز را تصویب و از ماه مه به اجرا گذاشت و از آن زمان با بهبود تقاضا، این محدودیت عرضه به حدود ۵.۸ میلیون بشکه در روز رسیده است.

منبع: ایسنا

کد خبر 435970

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 0 =