۲۷ تیر ۱۴۰۰ - ۲۰:۳۳
صنایع پیشتاز کدامند؟

امروز حدود ۶۴ میلیارد تومان ورود پول حقیقی به صنعت سیمانی را تجربه کردیم و سرانه خرید حقیقی به فروش آن در محدوده ۲ واحد بود که نشانگر اقبال سرمایه‌گذاران به این صنعت است.

مهسا پاگلی، کارشناس بازار سرمایه در گفت‌وگو و با صدای بورس:
در معاملات امروز شاخص کل نتوانست سد مقاومتی را بشکند و با ۸ هزار واحد افت به محدوده یک میلیون و ۳۰۰ هزار واحد رسید.
شاخص هم وزن نیز با ۹ هزار و ۲۰۰ واحد منفی به کار خود پایان داد.
ارزش معاملات امروز ۶ هزار ۸۰۰ میلیارد تومان بود که نسبت به روز گذشته کمی افت داشت.
امروز ۲۰۹ میلیارد تومان خالص خروج پول حقیقی ثبت شد.
در معاملات امروز صنعت سیمان مورد توجه خریداران بود به طوری که اکثر سهام این گروه با مثبت ۵ معامله شدند، از جمله ظرفیت های این صنعت می‌توان به نرخ گذاری سیمان بر اساس ۱/۳۰ نرخ میلگرد در بورس کالا و همچنین اولین عرضه سیمان در بورس کالا بدون سقف قیمتی اشاره کرد که قدمی برای خروج این صنعت از قیمت‌گذاری دستوری است.
محدودیت عرضه سیمان در بورس کالا به سبب قطع برق از دیگر اخبار امروز بود که باعث رشد قیمت کشف شده و در نهایت رشد قیمت در بازار شد.
امروز حدود ۶۴ میلیارد تومان ورود پول حقیقی به صنعت سیمانی را تجربه کردیم و سرانه خرید حقیقی به فروش آن در محدوده ۲ واحد بود که نشانگر اقبال سرمایه‌گذاران به این صنعت است.
صنعت دارویی نیز جزو صنایع پر ظرفیت است.
صنعت دارو به سبب حذف نرخ ارز ترجیحی و افزایش نرخ که دارند می‌توانند با اقبال مواجه شوند و شرکت دارویی تامین هم در این گروه پر ظرفیت‌ترین است.
صنعت پتروشیمی نیز به سبب افزایش نرخ جهانی و تخفیفی که در خوراک دریافتی دارند می‌توانند پر ظرفیت باشند با توجه به این که شرکت‌های این گروه TPS محور هستن با دید بلند مدت سوددهی خوبی دارند.
صنعت محصولات غذایی که تورمی است و بسیاری از شرکت های حاضر در این صنعت افزایش نرخ داشتند با توجه به انتظارات تورمی می‌توان رشد را در این شرکت‌ها شاهد بود.
توصیه می‌شود که به سمت سهام های بنیادی و پر ظرفیت روند و موازنه منطقی بین ریسک و بازدهی در معاملات خود داشته باشند.

کد خبر 435953

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 7 =