عرضه منظم  A٨٠ در بورس انرژی

۵ هزار تن هیدروکربن هیدروژنه سبک (A۸۰ ) پتروشیمی شازند در بورس انرژی عرضه شد.

به گزارش صدای بورس، امیر تقی خان تجریشی، مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری گروه توسعه ملی با بیان مطالب بالا افزود: افزایش شفافیت در بازار سرمایه، مهمترین کارکردی است که این نهاد دنبال می کند. انواع معاملاتی که در بازار سرمایه انجام می شود، حاصل اراده جدی عرضه کنندگان و متقاضیان سهام، اوراق و انواع کالاهای پذیرفته شده است که به روند سیال و پویایی این بخش از بازارهای مالی کمک می کند.

وی افزود: طبعا افزایش میزان سهام در بازار سرمایه با اراده جدی در حوزه افزایش عرضه های اولیه و همچنین پذیرش کالاهای قابل عرضه در بورس های کالایی، می تواند اثربخشی بازار سرمایه در سطح کلان اقتصاد کشور را به صورت روز افزون، رشد دهد.

تجریشی گفت: در همین راستا، گروه توسعه ملی که تاکنون کارنامه درخشانی در عملیات تولید و سودآوری ارائه کرده، بنا بر ماموریت و وظیفه ذاتی خود که ضمن افزایش تولید و سودآوری، صیانت از ساختارهای اقتصادی سالم و مولد را در دستور کار دارد، اقدام به عرضه کالاهای مختلفی همچون گریدهای مختلف پتروشیمی و فرآورده های هیدروکربنی در بورس کالا و بورس انرژی و همچنین عرضه‌های مستمر سیمان در بورس کالا دارد.


بیشتر بخوانید:

سود ۲۰۰ تومانی برای سهامداران «بفجر»


مدیرعامل هلدینگ توسعه ملی اضافه کرد: بر اساس آخرین اقدامات انجام شده در این حوزه، عرضه ۵ هزار تن هیدروکربن هیدروژنه سبک (A۸۰ ) پتروشیمی شازند در بورس انرژی صورت گرفته است که خوشبختانه این محموله به صورت کامل معامله شد.

وی خاطرنشان کرد: نکته جالبی که در این عرضه شاهد آن بودیم، رقابت بسیار جدی برای خرید این محموله توسط خریداران بود، به طوری که با قرار گیری قیمت مبنای ۶۳۰ دلار، عملا عرضه با نرخ ۶۷۳ دلار به فروش رسید که با توجه به پریمیوم ۱ دلاری در شرایط عرضه، با ۴۳ دلار افزایش در هر تن، سود آوری بیشتری حاصل شده است.

به گفته تجریشی، به میزان ۱۰ هزار تن تقاضای خرید برای این محموله در بورس انرژی وجود داشت. به همین منظور عرضه این کالا و سایر کالاهای مشابه در بورس انرژی از سوی گروه توسعه ملی، تداوم خواهد یافت.

به گزارش صدای بورس، لازم به توضیح است که هلدینگ سرمایه‌گذاری گروه توسعه ملی، سهامدار عمده مدیریتی شرکت پتروشیمی شازند است .

منبع: نفتون

کد خبر 435947

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 10 =