نفس های آخر بازار سیاه سیمان / متقاضیان خرید سیمان دست نگه دارید

گرانی سیمان مقطعی است و با وصل شدن برق کارخانجات، روال عرضه و تقاضا به حالت قبل بازمی گردد و قیمت سیمان نیز به قبل از گرانی ها باز خواهد گشت.

صدای بورس- محبوبه قرمزچشمه؛ میزان عرضه سیمان در بازار کاهش چشم گیری داشته و این گرانی سیمان تا مرز ۷۰ هزار تومان در پاکت را رقم زده است، انجمن صنفی کارفرمایان سیمان دلیل این گرانی را تصمیمات وزارت نیرو در بودجه بندی برق صنعت سیمان عنوان می کنند. امروز وزارت نیرو از حل مشکل برق سیمانی ها و فولادی ها خبر داد اما همچنان سیمان با بیش از ۷۰ هزار تومان معامله می شود.

طی توافق وزارتخانه های صمت و نیرو، کارخانه های تولید سیمان از ساعت ۲۴ تا ۸ با ۱۰۰ درصد توان و در طول روز با ۳۰ درصد توان به فعالیت خواهند پرداخت و با این روند در چند روز آینده مشکل کمبود سیمان به صورت کامل حل خواهد شد.

وزارت صمت نظارتی بر عرضه سیمان ندارد

مهرداد نظارت، رئیس کانون سراسری انجمن های صنفی کارفرمایی تولیدکنندگان بتن آماده گفت: وزارت صمت هیچ نظارتی بر عرضه سیمان توسط تولیدکنندگان ندارد.

گرانی سیمان سناریوست

سجاد سبحانی، دبیر کانون انجمن‌های صنعت احداث استان اصفهان هم پیشتر با اشاره به کمبود سیمان گفته بود: از سال گذشته سناریویی برای افزایش قیمت سیمان در نظر گرفته شد.

خرید سیمان به هر قیمتی

یکی از کارفرمایان پروژه‌های عمرانی به صدای بورس گفت: ماشین‌های حمل و نقل و افزایش کرایه های آن از جمله مهمترین مشکلات امروز برای خرید سیمان است. بیش از ۲۰ کارگر در یک پروژه های ساختمانی کوچک کار می کنند، پیمان کار باید مصالح را به کارگران برساند و هر گونه تاخیر در این امر ضرر مالی برای صاحب پروژه محسوب می شود.

وی افزود: ساختمان هایی که در مرحله ای از ساخت قرار دارند که نیازمند سیمان هستند، به دلیل هزینه های بالای کارگر مجبور شدند هر طور که شده سیمان تهیه کنند،‌ امروز برای تهیه سیمان اقدام کردیم،‌یکی از واسطه ها قول تحویل سیمان برای هفته دیگر را داد.

گرانی سیمان مقطعی است

نفس های آخر بازار سیاه سیمان / متقاضیان خرید سیمان دست نگه دارید
گرانی سیمان مقطعی است

سید عباس حسینی، مدیرعامل سیمان تهران و عضو هیات‌مدیره انجمن کارفرمایان صنعت سیمان در گفت و گو با صدای بورس بیان کرد: گرانی سیمان مقطعی است و با وصل شدن برق کارخانجات، روال عرضه و تقاضا به حالت قبل بازمی گردد و قیمت سیمان نیز به قبل از گرانی ها باز خواهد گشت.

وی افزود: نا هماهنگی بین عرضه و تقاضا بازار سیاه به راه می اندازد. مشکل برق و قطع تولید برق واحدهای صنعتی میزان عرضه سیمان را با مشکل مواجه کرده است.


بیشتر بخوانید:


حسینی با اشاره به اینکه گرانی سیمان ناشی از دلال بازی است، گفت: سیمان درب کارخانه با همان قیمت در حدود 23  هزار تومان در هر پاکت تحویل داده می شود،‌ کمبود این محصول است که قیمت آن را تا پاکتی ۷۰ هزار تومان گران کرد.

حسینی گفت: صنعت سیمان،‌صنعت مادر و استراتژیک است، ۲۵ هزار نفر شغل مستقیم، ۱۲۰ هزار نفر به طور غیر مستقیم در این صنعت فعال هستند که هر گونه تصمیم وزارت صمت و نیرو در ارتباط با برق مصرفی کارخانجات سیمانی بر آینده این افراد نیز تاثیر گذار است.

وی در ارتباط با ابلاغیه جدید وزارت صمت گفت: بر اساس ابلاغیه جدید وزارت صمت، صنعت سیمان ۱۲ شب تا۸ صبح برق خواهد داشت. ۷۵ درصد از برق صنعت سیمان برای تولید نیاز است امیدواریم شرایط یه گونه ای پیش برود که برق مورد نیاز سیمانی ها تامین شود.

کد خبر 435887

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 11 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 6
 • نظرات در صف انتشار: 1
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • ح IR ۲۰:۳۴ - ۱۴۰۰/۰۴/۲۹
  2 0
  خیلی از ساختمانها گودبرداری شده وخطر ریزش برای ساختمانهای مجاور هست که هر لحظه دیرتر موجب خواهر شد خطر بزرگ اتفاق بیفتد اینجا مسئول چه کسی است جز مسولین
 • حسین IR ۲۰:۳۹ - ۱۴۰۰/۰۴/۲۹
  1 0
  سیمان بیست وهفت هزارتومانی خواهد شدشصت....اینا همش بهانه هستش خواهیم دید
 • علی زارع IR ۲۰:۵۴ - ۱۴۰۰/۰۴/۲۹
  1 0
  همه را ک گفتید همه میدانند هر تیمی پشت قضیه سیمان هست خوب پوزه مردم وحاکمان دولتی را ب خاک مالیده زمستان گذشته بهانه گاز و مازوت بود حالا برق هست خوب امنیت ملی را ب هیچ گرفته اید دریغ از انها ک خود را اماج مسلسل ها کردند تا شما ها ب خون انها خیانت کنید و.....
 • مختار IR ۲۲:۰۳ - ۱۴۰۰/۰۴/۲۹
  1 0
  این هم قضیه پراید میشه. تا اونجا که میتونم گرون میکنن .همش دست خود کارخونه دارا ست
 • IR ۰۹:۲۱ - ۱۴۰۰/۰۴/۳۰
  1 0
  ای نامردها یه خونه ی کوچیکی داشتیم میساختیم که شانس ما سیمان نیست ومیلگرد هم قدخون پدرشون ..............
 • IR ۰۶:۵۵ - ۱۴۰۰/۰۴/۳۱
  1 0
  هدف گرون کردن سیمان بود .هفته آینده سیمان فراوان میشه به مدت یک ماه دوبارکمبودوگرانی