۲۳ تیر ۱۴۰۰ - ۱۸:۰۰
دوره خوشی به پایان می‌رسد؟

این روزها میزان ورود خروج پول حقیقی به هم نزدیک است اما بعضی از روزها 10-30 میلیارد بیشتر خواهد بود و یا 8-10 میلیارد کمتر ولی تعادل در هر حال ایجاد می‌شود.

محمدیوسف امین داور، مدیر سرمایه گذاری شرکت پردازش اطلاعات مالی پارت، در گفت‌وگو با صدای بورس:

در این چند روز شاخص مرددی را در محدوده یک میلیون و 300 هزار تجربه کردیم و در واقع نوسان زیادی را به خود دیده است ولی شاخص برای عبور از این محدوده نیاز به انرژی زیادی دارد که این انرژی می‌تواند از گزارش‌های سه ماهه بهار خارج شود یا ممکن است ناشی از اصلاح خود بازار باشد که نیاز به چند هفته زمان دارد.

الان دلار با آزادسازی قسمتی از پول‌های بلوکه شده در ژاپن و کره در حال اصلاح خوردن است خود اصلاح می‌تواند بازار کشور را اصلاح کند.

زمانی که بازار اصلاح می‌خورد سهم را بفروشیم نصف آن را نقد کنیم پایین تر بخریم اشتباه است با چند دلیل این کار امکان پذیر نیست در ابتدا این اصلاح زمانی است دوم هم قیمت سهام وقتی 7-8 درصد پایین می‌آید خریدار زیادی دیده می‌شود که اجازه اصلاح زیادی به قیمت‌ها نمی‌دهند حتی برخی معتقدند که این اصلاح برای جاماندگان از بازار فرصت خرید است.

عرضه های این چند روز از دسته‌ای بودند که در تردید به سر می‌بردند و ضرر کردند و ناراحت از ضرر و زیان خود بودند و الان بازار به قیمت‌های که تمایل داشتند رسیده است.

این روزها میزان ورود خروج پول حقیقی به هم نزدیک است اما بعضی از روزها 10-30 میلیارد بیشتر خواهد بود و یا 8-10 میلیارد کمتر ولی تعادل در هر حال ایجاد می‌شود.

هفته آینده نزولی به نظر می‌سد اما با این حال فرصت خوبی برای خرید ایجاد شده به طور خاص در صنایع بزرگ مانند فولاد، سنگ آهن، کامودیتی‌ها و پتروشیمی ها شرکت‌های خوبی
هستند.

کد خبر 435724

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 12 =