اعمال معافیت بخشی از تحریم‌ها

وزارت امور خارجه آمریکا گفت: معافیتی برای بخشی از تحریم‌های نفتی اعمال شده علیه ایران اعمال می‌کند.

به گزارش صدای بورس، وزارت امور خارجه آمریکا سه شنبه کنگره این کشور را مطلع کرد که از تحریم ها علیه تجارت نفت ایران چشم پوشی می کند تا ایران بتواند به پول های بلوکه شده اش در کره جنوبی و ژاپن دست بیابد.

طبق اطلاعیه ای که از طرف وزارت امور خارجه آمریکا به کنگره فرستاده شده است، این معافیت که توسط آنتونی بلینکن وزیر امور خارجه آمریکا امضا شده «انتقال پول های ایران از حساب های مسدود شده به صادر کنندگان در ژاپن و جمهوری کره» را مجاز می‌سازد.

این معافیت امکان این را فراهم می سازد که پول بلوکه شده ایران در اثر تحریم های آمریکا بدون نقض قانون آزاد شود.


بیشتر بخوانید:

گروه پالایشی در انتظار پاسخ از وزارت نفت


یک سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا در این خصوص گفت: وزیر امور خارجه پیش از این معافیتی را امضا کرده بود تا برای مورد استفاده قرار گرفتن پول های بلوکه شده ایران در حساب‌های این کشور در ژاپن و کره جهت بازپرداخت به شرکت های ژاپنی و کره ای که کالاهای غیر تحریمی به ایران صادر کرده بودند، اعمال شود. نقل و انتقالات بازپرداخت گاهی زمان بر است و وزیر خارجه به مدت ۹۰ روز دیگر این معافیت را تمدید کرد.

به گزارش صدای بورس، این سخنگو می گوید که این معافیت «انتقال هیچ گونه پولی را به ایران مجاز نمی سازد» و تنها برای بازپرداخت به شرکت‌های کره‌ای و ژاپنی است که پیش از تشدید تحریم‌ها در دولت قبلی آمریکا، به ایران کالاهای غیر تحریمی صادر کرده بودند.

منبع: سنا

کد خبر 435703

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 10 =