شاخص کل با افت ۴۱۱ واحدی همراه شد

شاخص کل بورس امروز با ریزش ۴۱۱ واحدی در پایان معاملات امروز به عدد یک میلیون و ۳۰۳ هزار واحد رسید.

به گزارش صدای بورس، در بورس امروز حقیقی‌ها حدود ۲۰میلیارد تومان وارد بازار سهام کردند. ارزش کل معاملات خرد هفت هزار و ۷۰میلیارد تومان بود، افراد حقیقی ۸۰درصد یعنی پنج هزار و ۶۳۰میلیارد تومان سهام خریدند و مازاد خریدشان مقدار قابل توجهی از کل معاملات نشد.

بیشترین ورود پول حقیقی به بورس و فرابورس در سه گروه «سرمایه‌گذاری‌ها»، «استخراج کانه‌های فلزی» و «زراعت و خدمات وابسته» رقم خورد در حالی که برآیند معاملات گروه‌های «بانک‌ها و موسسات اعتباری» و «فلزات اساسی»به نفع حقوقی‌ها تمام شد.


بیشتر بخوانید:


سه نماد «صباح»، «زفکاح» و «ومعادن» لقب بیشترین افزایش سهام حقوقی را به خود اختصاص دادند، توجه حقیقی‌ها نیز بیشتر به «وتجارت»، «شپنا» و «وپارس» معطوف بود.
مالکیت حقیقی در ترکیب سهامداری سرمایه‌گذاری صبا تامین(حق تقدم) حدود ۱۳۰میلیارد تومان افزایش یافت و از سوی دیگر سهامداران حقوقی بانک تجارت با برتری حدود ۴۵میلیارد تومانی ابتکار عمل را در دست گرفتند.

امروز در تالار بورس افزایش سهام حقیقی‌ها در ۶۸نماد و افزایش سهام حقوقی‌ها در ۱۰۸نماد به بیش از یک میلیارد تومان رسید که جمع تغییر مالکیت دسته اول ۵۸۰میلیارد تومان و تغییر مالکیت دسته دوم ۵۳۰میلیارد تومان بود.

شاخص کل با افت ۴۱۱ واحدی همراه شد

کد خبر 435640

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 2 =