مقصر انفجار منطقه نفتی چشمه خوش که بود؟

شایعاتی مبنی بر نقش شرکت ملی حفاری ایران در انفجار اخیر منطقه نفتی چشمه خوش مطرح است.

به گزارش صدای بورس، جهانبخش راهداری، رئیس روابط عمومی شرکت ملی حفاری ایران در مورد شایعات مطرح شده در فضای مجازی پیرامون حادثه اخیر انفجار لانچر در حین عملیات توپک‌رانی در خط لوله ۲۰ اینچ انتقال نفت چشمه‌خوش به اهواز توضیح داد: شرکت ملی حفاری ایران در عملیات توپک رانی در موقعیت عملیاتی چشمه خوش نقشی نداشته است و تنها بر اساس اعلام نیاز شرکت نفت مناطق مرکزی (شرکت بهره برداری نفت و گاز غرب) از ملی حفاری، نسبت به تامین کمپرسور هوا اقدام کرده است.

او افزود: شرکت ملی حفاری ایران به طور کلی در زمینه خدمات فنی و تخصصی مرتبط با حفاری چاه‌های نفت و گاز فعالیت می‌کند.

راهداری تاکید کرد: شرکت ملی حفاری یک بخش تخصصی باعنوان حفاری با هوا دارد که به همین دلیل، شرکت بهره برداری نفت و گاز غرب از ما درخواست کمپرسور هوا را کرد، ملی حفاری نیز کمپرسورهای مورد نیاز آن شرکت را به همراه متخصصان و کارشناس مربوط، تامین و به منطقه عملیاتی اعزام کرد.


بیشتر بخوانید:


رئیس روابط عمومی شرکت ملی حفاری ایران همچنین اظهار کرد: عملیات توپک رانی با برنامه ریزی شرکت بهره برداری نفت و گاز غرب انجام شده است.

او با تاکید بر این که هم اکنون گروه‌های تخصصی کارشناسی در حال بررسی دلایل بروز حادثه هستند، گفت: نباید هیچ پیش داوری صورت بگیرد تا واحدهای فنی و تخصصی و سایر واحدهای مرتبط که در منطقه حضور دارند، ابعاد حادثه را بررسی و گزارش کنند. قطعا نظرات کارشناسی این گروه به طور شفاف منعکس خواهد شد.

گفتنی است؛ اخیرا در فضای مجازی شایعاتی مبنی بر این که عملیات توپک رانی یک عملیات تخصصی تحت الارضی است و شرکت ملی حفاری ایران صلاحیت حضور در این کار را نداشته، مطرح شده است که شرکت ملی حفاری نیز نقش خود در عملیات توپک رانی در موقعیت عملیاتی چشمه خوش را تکذیب ‌می‌کند.

حادثه انفجار لانچر در حین عملیات توپک‌رانی در خط لوله ۲۰ اینچ انتقال نفت چشمه‌خوش به اهواز، روز سه شنبه ۱۵ تیرماه رخ داد که متاسفانه در این حادثه، سه تن از کارکنان صنعت نفت کشور جان خود را از دست دادند و چهار نفر دیگر نیز مصدوم شدند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

کد خبر 435477

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =