ارزش سهم پارس دارو مطمئناً بیشتر از قیمت فعلی است

رئیس مجمع عمومی سالیانه شرکت پارس دارو ضمن اشاره به ارزشمند بودن سهم پارس دارو تاکید کرد که قیمت سهم پارس دارو مطمئناً بیشتر از رقم فعلی است.

به گزارش صدای بورس، مجمع عمومی سالیانه شرکت پارس دارو از عملکرد مناسب این شرکت در سال ۱۳۹۹ تقدیر کرد. رئیس مجمع ضمن اشاره به ارزشمند بودن سهم پارس دارو تاکید کرد که قیمت سهم پارس دارو مطمئناً بیشتر از رقم فعلی است. رشد ۷۷درصدی سود عملیاتی، رشد۵۹درصدی سود ناخالص، رشد ۴۹درصدی فروش و تقسیم ۱۰۰درصدی سود به مبلغ ۶ هزار و ۶۲۱ ریال به ازای هر سهم از دیگر نکات مهم مطرح شده در این مجمع بود.

مجمع عمومی عادی سالیانه سال مالی منتهی به ۳۰ اسفند ماه ۱۳۹۹ صاحبان سهام شرکت داروسازی پارس دارو روز سه شنبه ۸ تیرماه با حضور محسن صفاجو معاون امور شرکت‌ها و مجامع شرکت سرمایه گذاری دارویی تامین به عنوان رئیس مجمع و فرشاد ملک وند و حسین فراهانی به عنوان ناظران مجمع و دکتر امیر گرمابدری معاون مالی و اقتصادی پارس دارو به عنوان دبیر مجمع در محل مجموعه فرهنگی و ورزشی تلاش تهران برگزار شد.

در این مجمع عمومی سالیانه که با حضور ۷۵/۵۶ درصد سهامداران حقیقی و حقوقی برگزار شد، سهیل سهیلی مدیرعامل و نایب رئیس هیات مدیره شرکت پارس دارو به ارائه گزارش عملکرد سال ۹۹ و برنامه‌های مد نظر شرکت در سال ۱۴۰۰ به صاحبان سهام پرداخت.


بیشتر بخوانید:

زنگ خطر برای نهادهای اقتصادی / تحول اقتصاد منوط به همیاری نهادهای اقتصادی


سهیلی در ابتدا گزارش کوتاهی از تاریخچه، افزایش سرمایه‌های صورت گرفته در گذشته، و چشم انداز شرکت ارائه داد و گفت: شرکت پارس دارو در سال ۹۹ در بین شرکت‌های دارویی بورس از نظر فروش با یک مرتبه رشد نسبت به سال ۹۸ به رده سیزدهم صعود کرده است.

وی با بیان اینکه سود ناخالص شرکت از یک هزار و ۴۲۶ میلیارد ریال در پایان سال ۹۸ به بیش از ۲ هزار و ۲۶۹ میلیارد ریال در پایان سال ۹۹ رسیده است، گفت: از این منظر شرکت با رشد ۵۹درصدی سود در رده دوازدهم شرکت های دارویی بورس قرار گرفته است.

مدیرعامل شرکت پارس دارو گفت: سود خالص شرکت از ۳هزار و ۴۶۲ میلیارد ریال در پایان سال ۹۸ به بیش از ۳ هزار و ۴۸۳ میلیارد ریال در پایان سال ۹۹ رسیده که از این حیث در جایگاه چهارم شرکت‌های دارویی بورس ایستاده است.

سهیلی افزود: سود خالص شرکت بدون درآمد سرمایه گذاری نیز از ۸۳۷ میلیارد ریال در سال ۹۸ به یک هزار و ۴۸۲ میلیارد ریال در پایان سال ۹۹رسیده است که نشان از رشد ۷۷درصدی دارد.

وی با ذکر این نکته که فروش عملیاتی شرکت از ۲ هزار و ۹۰۰ میلیارد ریال در پایان سال ۹۸ به بیش از ۴ هزار و ۳۲۲ میلیارد ریال در پایان سال ۹۹ رسیده است، گفت: در این بخش نیز شاهد رشد ۴۹درصدی فروش عملیاتی شرکت در سال ۱۳۹۹ هستیم.

مدیرعامل شرکت پارس دارو همچنین گزارشی از شاخص‌های کلیدی شرکت، نسبت‌های مالی، وضعیت منابع انسانی، گواهینامه‌ها و اقدامات صورت گرفته در زمینه شفافیت ارائه کرد.

سهیلی در ادامه به آخرین وضعیت پروژه های در حال اجرای شرکت اشاره کرد و گفت: یک پروژه ایجادی شامل ایجاد خط تولید محصولات سافت ژل و یک پروژه توسعه ای شامل خرید دستگاه پرس و همچنین ۳ پروژه بهبود شامل اصلاح سایت توزین و نمونه برداری محصولات غیر استریل، اصلاح انبارهای مواد اولیه، محصول مواد احتراقی و بسته بندی و اصلاح آزمایشگاه میکروبی در شرکت پارس دارو در حال اجرا می‌باشد.

وی هدف از اجرای پروژه های ذکر شده به ویژه ایجاد خط تولید محصولات سافت ژل را ایجاد تنوع و تغییر در سبد محصولات شرکت و همچنین ارتقا جایگاه و بدست آوردن سهم بیشتری از بازار دارویی کشور عنوان کرد و گفت: به امید خدا با تکمیل و بهره برداری از این پروژه ها، شرکت در وضعیت سوآوری بهتری قرار خواهد گرفت و آینده درخشانی در انتظار شرکت پارس دارو قرار دارد.

در ادامه این مجمع که با تأکید بیشتر بر بعد آنلاین برگزار شد، و سهامداران می‌توانستند به صورت زنده آن را تماشا و سوالات خود را مطرح کنند، پس از سخنان رئیس مجمع و استماع گزارش حسابرس، سوالات و نظرات سهامدارن حاضر در مجمع و همچنین سهامدارانی که به صورت آنلاین سوالات خود را مطرح می‌کردند، دکتر امیر گرمابدری معاون مالی و اقتصادی شرکت به سوالات مربوطه پاسخ داد.

همچنین رئیس مجمع در پاسخ به سوال یکی از سهامداران در خصوص قیمت سهم پارس دارو در بورس گفت: همانطور که می دانید طی دوره ریزش بازار قیمت سهام متاثر از عملکرد شرکت ها نبوده است و با توجه به وضعیت بنیادی شرکت پارس دارو و میزان سودآوری که طی سال گذشته داشته است، مطمئنا ارزش این سهم بیشتر از رقم قیمت فعلی است.

در این جلسه با نظرخواهی از سهامداران حاضر و استماع سخنان هیأت رئیسه، درباره تعیین سود تقسیمی، پاداش و حق جلسه هیأت مدیره تصمیم گیری شد و با توزیع ۱۰۰ درصد سود حاصل شده شرکت معادل هر سهم ۶ هزار و ۶۲۱ ریال موافقت شد.

کد خبر 435012

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 3 =