تقاضا برای خرید طلا و سکه بالا رفت

کشتی‌آرای گفت: تقاضا برای خرید طلا و سکه در بازار طبق روال سالهای قبل در تابستان افزایش یافته است.

به گزارش صدای بورس، محمد کشتی‌آرای، نایب رئیس اتحادیه طلا و جواهر درباره وضعیت بازار طلا و سکه در روز جاری، اظهار داشت: قیمت طلای جهانی نسبت به روز شنبه دو سه دلار کاهش یافته ولی قیمت ارز افزایشی شده است. از روز شنبه قیمت دلار وارد کانال ۲۴ هزار تومان شده و نسبت به هفته قبل ۸۰۰ تا ۹۰۰ تومان افزایش یافته است.

وی با بیان اینکه افزایش تقاضا به همراه افزایش قیمت ارز باعث بالا رفتن قیمت طلا و سکه شده است، افزود: تقاضا برای خرید طلا و سکه در بازار طبق روال سالهای قبل در تابستان افزایش یافته که البته امسال برگزاری مراسم‌های عقد و عروسی قبل از محرم و صفر، نیز موجب رونق بازار و افزایش تقاضا شده است.


بیشتر بخوانید:


کشتی‌آرای درباره حباب سکه اینطور توضیح داد که حباب سکه نیز همزمان با افزایش تقاضا در بازار زیاد شده و از ۲۲۰ هزار تومان به ۳۰۰ هزار تومان رسیده است. ضمن اینکه قیمت سکه هم از دیروز تا امروز در هر قطعه ۱۸۰ هزار تومان افزایش یافته است. در مجموع در دو سه روز گذشته به نسبت هفته گذشته با افزایش همراه بودیم.

وی با بیان اینکه قیمت سکه طرح جدید نسبت به هفته قبل ۲۶۰ هزار تومان افزایش یافته است، تصریح کرد: در هفته های قبل بازار و اقتصاد تحت تاثیر جو انتخابات بود و توقفی در معاملات و داد و ستدها داشتیم؛ در این مدت نوسانات کم و معاملات بازار متوقف بود. اما بعد از انتخابات معاملات شروع شده و تقاضا به نسبت روزهای گذشته افزایش یافته است.

نایب رئیس اتحادیه طلا و جواهر ضمن تأکید براینکه بازار از رکود تقریبا خارج شده است، افزود: طلافروش‌ها در یک سال منتظر یکی دو ماه قبل از محرم می‌مانند، چراکه مراسم‌های عقد و عروسی است و طبیعتاً خرید و فروش ها بالا می رود.

منبع: تسنیم

کد خبر 434891

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 9 =