پیشرفت کشور از مسیر اقتصاد دانش بنیان است

رئیس جمهور گفت: توسعه و پیشرفت کشور در آینده از مسیر اقتصاد دانش بنیان است و از این راه است که می توانیم فاصله خود را با کشورهای پیشرفته کاهش دهیم.

به گزارش صدای بورس، حسن روحانی، رئیس جمهور روز دوشنبه در هفتاد و ششمین پویش تدبیر و امید برای جهش تولید و افتتاح طرح های ملی دانش بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، با اشاره به اهمیت نقش و جایگاه شرکت های دانش بنیان در آینده توسعه کشور، اظهار داشت: توسعه و پیشرفت کشور در آینده از مسیر اقتصاد دانش بنیان است و از این راه است که می توانیم فاصله خود را با کشورهای پیشرفته کاهش دهیم.

رئیس جمهور در ابتدای سخنان خود با یادآوری سالروز انفجار دفتر حزب جمهوری اسلامی در هفتم تیر سال ۱۳۶۰ و گرامیداشت یاد شهید بهشتی و ۷۲ یار شهیدش گفت: دشمنان فکر می‌کردند این انفجار پایان نظام جمهوری اسلامی را رقم می‌زند و بعد از آن ساماندهی این نظام بسیار سخت و مشکل خواهد بود، اما دیدیم که خون این عزیزان مثل همه شهیدان تاریخ، چگونه توانست تحرک جدیدی را در جامعه بوجود بیاورد.

روحانی با بیان اینکه خون شهدای هفتم تیر باعث تثبیت مسیر و فکری شد که شهید بهشتی و یاران آن بزرگوار برای مسیر صحیح انقلاب داشتند، افزود: این عظمت امام راحل بود که اجازه نمی‌داد اینگونه حوادث در مسیر حرکت انقلاب تأثیرگذار باشد و او با کلام، تحرک و درایت خود می‌توانست همه این مسایل را جبران کند و دیدیم که به خوبی جبران کرد و مسیر انقلاب تداوم یافت.


بیشتر بخوانید:

چقدر نقدینگی از سمت حقیقی‌ها وارد بازار شده است؟


رئیس جمهور همچنین اظهار داشت: شهید بهشتی از اندیشمندانی بود که از قبل از سال ۱۳۴۰ مسیری را برای علم و دانش و ساماندهی تشکیلات و نسل پژوهشگر حوزه‌های علمیه بنیانگذاری کرد و تا پیروزی انقلاب و بعد از انقلاب ادامه داد و امیدوارم بتوانیم راه و مسیر آن بزرگان را ادامه دهیم.

روحانی طرح‌های دانش بنیان افتتاح شده در مراسم امروز را در مسیر توسعه پایدار کشور بسیار ارزشمند و حائز اهمیت دانست و تصریح کرد: ایران از دیرباز کشور علم و دانش در زمینه‌های مختلف از جمله در زمینه نجوم بوده است و لازم بود در این مقطع تاریخی در این مسیر یک حرکت نو در کشور ایجاد شود.

رئیس جمهور خاطرنشان کرد: کار احداث رصدخانه ملی از ۲۰ سال پیش آغاز شده بود که در دولت تدبیر و امید احداث آن سرعت گرفت و ۷۰ درصد عملیات احداث و بهره‌برداری از آن در دولت دوازدهم انجام شده است.

منبع: پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری

کد خبر 434883

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 8 =