۶ موردی داوطلبان دریافت کارت رفاهی باید بدانند/ دارندگان سهام عدالت بخوانند

شیوه نامه اعطای کارت رفاهی و تامین مالی زنجیره تولیدبا سهمیه هر متقاضی ۷۰ میلیون ریال ابلاغ شده است.

به گزارش صدای بورس، شهرزاد دانشمندی، مدیراداره اعتبارات بانک مرکزی در ارتباط با اعطای کارت رفاهی به یارانه بگیران و دارندگان سهام عدالت به موارد زیر اشاره کرد:

- شیوه نامه اعطای کارت رفاهی و تامین مالی زنجیره تولید به پنج بانک «ملی ایران»، «ملت»، «صادرات ایران»، «تجارت» و «رفاه کارگران» با سهمیه هر بانک حداقل دویست هزار فقره کارت و سقف فردی هر متقاضی هفتاد میلیون ریال ابلاغ شده است.

- یارانه بگیران معیشتی و عادی یا دارندگان «سهام عدالت» که تاکنون سهام خود را نفروخته باشند و یا افراد عادی از طریق سایر وثایق به تشخیص بانک عامل می‌توانند نسبت به دریافت این کارت اقدام کنند.

-متقاضیان می‌توانند با مراجعه به بانک‌های عامل، درخواست خود برای دریافت کارت رفاهی را ارائه دهند.

سقف اعتباری و شرایط بازپرداخت این کارت‌های اعتباری

- این کارت رفاهی با سقف حداکثر هفت میلیون تومان و با بازپرداخت حداکثر ١٨ ماهه در اختیار متقاضیان قرار می‌گیرد و متقاضیان می‌توانند از طریق پایانه‌های فروشی که بانک‌های عامل آنها را تعیین می‌کنند، نسبت به خرید کالا و خدمات مورد نیاز خود مبادرت کنند.

- اعتبار کارت رفاهی برای خرید کالا و خدمات در فروشگاه‌ها و پذیرنده کارت طرف قرارداد اعلامی توسط بانک های عامل و طرف قرارداد در سامانه رفاهی ایرانیان امکان‌پذیر است و تراکنش‌های دیگر نظیر برداشت وجه و انتقال وجه از کارت مزبور مجاز نیست.

- صاحبان پایانه‌های فروش که اکثراً فروشگاه‌های زنجیره‌ای هستند، می‌توانند ضمن عقد قرارداد با بانک‌های عامل از اسناد تجاری مانند «اوراق گام» یا «اوراق اعتبارات اسنادی» به منظور تأمین زنجیره تولید خود استفاده کنند.

منبع: رصد

کد خبر 434706

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 8 =