حاضر به ملاقات با رئیس جمهور آمریکا نیستم/ نخبگان و اصحاب رسانه برای گره‌گشایی از مشکلات دولت ایده بدهند

رئیسی گفت: درصددیم ارتباط نرخ دلار با قیمت کالاهای اساسی مردم را قطع کنیم و برای گره‌گشایی از مشکلات دولت سیزدهم از سامانه بانک ایده‌ها در دولت سیزدهم رونمایی خواهد شد.

به گزارش صدای بورس؛ رئیسی گفت:من خودم را خادم جمهور و ملت ایران می‌دانم و بر بنده وظیفه است که از حقوق کسانی که به من رای دادند و کسانی که به من رای ندادند پاسداری کنم.

وی در پاسخ به سوال خبرنگار راپلی روسیه مبنی بر احیای برجام و ملاقات احتمالی با رئیس جمهور آمریکا گفت: حاضر به ملاقات با رئیس جمهور آمریکا نیستم.

رئیسی در پلسخ به سوال خبرنگار سی سی توی چین افزود: روابط ایران با چین از ابتدای پیروز انقلاب اسلامی شروع شد و روابط بسیار خوبی با این کشور در این مدت داشتیم. طرح جامع ۲۵ ساله همکاری ایران و چین در دستورکار دولت بنده قرار خواهد گرفت:

خبرنگار ایلنا از گلایه مردم نسبت به گرانی کالاهای اساسی گفت که رئیسی در پاسخ گفت: نظارت بر زنجیره تامین وتولید کالاهای اساسی تا مصرف در برنامه دولت است و حتما ارتباط کالاهای ساسی با نرخ دلار در میان مدت قطع شود و این کار را در کشور اجرا خواهیم و خودکفایی کشور را نسبت به کالاهای اساسی را کلید می زنیم.

خبرنگارالمیادین درباره تحولات منطقه ای و ارتباط ایران با همسایگان و عربستان سعودی سوال کرد که رئیسی در پاسخ گفت: جمهوری اسلامی بارها اعلام کرده که فلسطینیان صاحب فلسطین هستند و رژیم صهیونیستی حق گروه های مقاومت را ضایع کرده است. یمن هر چه زودتر باید توسط خود یمنی ها اداره شود و هجوم های به مردم این کشور متوقف شود. باید هر چه سریع تر حملات صعودی نسبت به یمنی ها متوقف شود. تجدید روابط جمهوری اسلامی ایران با همسایگان در اولویت برنامه دولت سیزدهم است و برای بازگشایی سفارت دو کشور ایران و عربستان سعودی در مراکز دو کشور هیچ مانعی نیست.

رئیسی در پایان نشست خبری افزود: در ابتدای دولت سیزدهم زمینه لازم برای بازگشت ایرانیان خارج کشور به کشور را فراهم خواهیم کرد و زمینه سرمایه گذاری ایرانیان خارج از کشور در داخل کشور تسهیل خواهد شد. امن ترین مکان جهان برای سرمایه‌گذاری ایرانیان خارج کشور در خاک جمهوری اسلامی ایران است .

وی با اشاره به اینکه دولت سیزدهم سامانه‌ای برای ایده‌ها راه اندازی کرده است،افزود: نخبگان و اصحاب رسانه به سامانه بانک ایده‌ها وارد شوند تا برای گره‌گشایی از مشکلات دولت ایده‌های خود را ارائه دهند. برای ارتباط دائمی دولت سیزدهم با مردم برنامه‌ریزی کردیم زیرا سطوح مختلف جامعه در برنامه دولت جدید هستند تا بتوانند دغدغه ها و نیازهای خود را به راحتی و بدون واسطه بیان کنند. از رسانه های دیجیتال و مکتوب که نقش بسیار مهمی دارند در انعکاس دغدغه‌های مردم دارند تشکر می کنم.

کد خبر 434541

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =