۳۱ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۲:۴۱
در بورس امروز چه گذشت؟

افراد حقیقی در بورس امروز ۱۵۰میلیارد تومان از بازار سهام خارج کردند که بیشترین خروج پول حقیقی از بورس یا فرابورس مربوط به گروه بانک‌ها و موسسات اعتباری و همچنین سهام شپنا بود.

به گزارش صدای بورس؛ حقوقی‌ها امروز حدود ۱۵۰میلیارد تومان وارد بازار سهام کردند. ارزش کل معاملات خرد چهار هزار و ۱۱۰میلیارد تومان بود، اشخاص حقوقی ۲۴درصد یعنی هزار میلیارد تومان سهام خریدند و مازاد خریدشان چهار درصد از کل معاملات شد.


بیشترین تزریق پول حقوقی به بورس و فرابورس در سه گروه «بانک‌ها و موسسات اعتباری»، «فرآورده‌های نفتی» و «فلزات اساسی» رقم خورد در حالی که برآیند معاملات گروه‌های «خودرو و ساخت قطعات» و «مخابرات» به نفع حقیقی‌ها تمام شد.

سه نماد «شپنا»، «وپاسار» و «میدکو» لقب بیشترین افزایش سهام حقوقی را به خود اختصاص دادند، توجه حقیقی‌ها نیز بیشتر به «نوری»، «فتوسا» و «فملی» معطوف بود.
مالکیت حقوقی در ترکیب سهامداری پالایش نفت اصفهان حدود ۳۵میلیارد تومان افزایش یافت و از سوی دیگر سهامداران حقیقی پتروشیمی نوری با برتری حدود ۲۵میلیارد تومانی ابتکار عمل را در دست گرفتند.

امروز افزایش سهام حقیقی‌ها در ۴۲نماد و افزایش سهام حقوقی‌ها در ۸۴نماد به بیش از یک میلیارد تومان رسید که جمع تغییر مالکیت دسته اول ۲۵۰میلیارد تومان و تغییر مالکیت دسته دوم ۳۷۰میلیارد تومان بود.

در بورس امروز چه گذشت؟

کد خبر 434527

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 2 =