۲۶ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۲:۱۹
قیمت جهانی طلا در ۱۴۰۰/‌۳/۲۶

امروز ۲۶ خرداد ماه، قیمت هر اونس طلا با ۰.۱۲ درصد افزایش به هزار و ۸۶۱ دلار و ۱۸ سنت رسید.

به گزارش صدای بورس، قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۱۲ درصد افزایش به هزار و ۸۶۱ دلار و ۱۸ سنت رسید. قیمت فلز زرد در معاملات آتی امروز برای تحویل در ماه اوت با ۰.۳۳ درصد افزایش به هزار و ۸۶۲ دلار و ۶۰ سنت رسید.

در حالی که سرمایه گذاران منتظر نتیجه نشست فدرال رزرو هستند تا سرنخ هایی از سیاست انقباضی احتمالی این بانک به دست بیاورند، قیمت طلا روز چهارشنبه اندکی افزایش داشت.

روز سه شنبه آمارها نشان داد که میزان خرده فروشی در بازار آمریکا در ماه می بیش از حد انتظار کاهش داشته، در حالی که قیمت های مصرف کننده طی این ماه ۶.۶ درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل جهش داشته است که بیشترین افزایش از نوامبر ۲۰۱۰ تاکنون به شمار می رود.


بیشتر بخوانید:

قیمت محصولات سایپا در ۱۴۰۰/۳/۲۶ +جدول


آمارهای اخیر در مورد جهش قیمت های مصرف کننده نگرانی ها بالا رفتن نرخ تورم را تشدید کرده است. اما مقام های فدرال رزرو گفته اند افزایش فشارهای تورمی موقتی است و سیاست پولی انبساطی فعلا برای مدتی پابرجا باقی خواهد ماند.

ایلیا اسپیواک، تحلیلگر بازارهای مالی در موسسه دیلی اف ایکس گفت: «طلا طی روزهای اخیر کاهشی بوده و این نشان دهنده افزایش گمانه زنی ها در مورد احتمال انقباضی شدن سیاست پولی فدرال رزرو بوده است.»

وی افزود: «سطح مقاومت فنی در حال حاضر روی حدود ۱۸۵۰ دلار قرار دارد. اگر بعد از انتشار گزارش فدرال رزرو طی ۲۴ ساعت آینده این سطح مقاومت شکسته شد، قیمت طلا ممکن است به سمت هزار و ۸۰۰ دلار حرکت کند.»

منبع: تسنیم

کد خبر 434307

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 6 =