انجام موفق تعمیرات اساسی با استفاده از ظرفیت داخلی

محمدرضا یزدان پناه گفت: بر اساس سیاست‌های کلان کارخانه مبنی بر استفاده از ظرفیت‌های فنی داخل با برنامه‌ریزی منظم تعمیرات اساسی به صورت هم‌زمان در ۵ ناحیه با موفقیت اجرا شد.

به گزارش صدای بورس، همزمان با تعمیرات اساسی ایستگاه ریخته گری شماره ۵، نصب برج‌های خنک کننده هیبریدی ایستگاه ریخته گری شماره ۵، تعمیرات اساسی آگلوماشین شماره ۴ و تعمیرات اساسی تعویض لوله‌های اکران دیگ کنورتور شماره ۲، تعمیرات اساسی درجه ۳ کوره بلند شماره ۲ شرکت نیز با موفقیت انجام شد.

محمدرضا یزدان پناه، مدیر برنامه‌ریزی و نظارت بر نگهداری و تعمیرات شرکت با اعلام این خبر گفت: بر اساس سیاست‌های کلان کارخانه مبنی بر استفاده حداکثری از ظرفیت‌های فنی داخل و هم‌زمانی ۵ تعمیرات اساسی، با برنامه‌ریزی منظم و برگزاری جلسات متعدد در رابطه با انجام کیفی تعمیرات اساسی به صورت هم‌زمان در ۵ ناحیه از خط تولید، شامل ایستگاه ریخته‌گری شماره ۵، ساخت و اجرای لوله‌های اکران دیگ کنورتور شماره دو، تعویض کامل برج‌های خنک کننده ایستگاه ریخته‌گری شماره ۵، تعمیرات اساسی آگلوماشین شماره ۴، تعمیرات اساسی درجه سه کوره بلند شماره دو که هرکدام مستلزم به کارگیری توان فنی و زمان بالایی در هنگام اجرا بودند، با موفقیت اجرا شدند.

یزدان پناه افزود: در تعمیرات اساسی کوره بلند شماره دو با توجه به دستورالعمل‌های موجود و لزوم جایگزینی تجهیزات وینچ اسکیپ جدید با تجهیزات موجود و نیز لزوم رفع عیوب ایجاد شده در اسکلت فلزی پل شیبدار کوره بلند و اجرای طرح تقویتی مورد نیاز، خطوط بحرانی فعالیت‌ها براساس این دو ردیف فعالیت تعریف و کوره بلند شماره دو در ساعت چهار صبح یکم خردادماه سال جاری و با تمهیدات لازم از طرف بخش کوره بلند، جهت تعمیرات اساسی درجه سه و به مدت شش شبانه روز متوقف گردید. لازم به ذکر است که کوره بلند شماره دو از بدو راه‌اندازی در آذرماه ۱۳۶۲ تاکنون، تعداد سیزده تعمیرات اساسی درجه یک و درجه دو و درجه سه داشته است .

وی ادامه داد: یکی از جبهه‌های کاری بحرانی در طول این تعمیرات، اجرای عملیات تعمیری و بازسازی بر روی پل شیبدار و در ارتفاع ۶۰ متری بود که طبیعتاً علاوه بر مهارت و تخصص بالا برای کار در ارتفاع، نیاز به جسارت بسیار بالایی جهت کار در شرایط پرتگاهی و ارتفاع زیاد داشت که خوشبختانه با رعایت کامل مسائل ایمنی و در حداقل زمان ممکن و با بهترین کیفیت و بدون هیچگونه حادثه‌ای، توسط غیور مردان کارگاه ۵۱ صورت پذیرفت.

وی در ادامه افزود: از زمان تغییر سیستم بارگیری کوره بلند شماره دو از نوع جام و زنگ به نوع BLS در سال ۱۳۹۲، برای اولین بار تعمیرات اساسی درجه سه به مدت شش شبانه روز مصوب و اجرایی شد. این در حالی است که در سوابق قبلی و همزمان با تعمیرات درجه سه تعریف شده برای وینچ خانه، امکان تعویض کامل تجهیزات میسر نبود و در پر اولیه پیشنهاد شده توسط کارشناسان روسی و اوکراینی این زمان به مدت یازده شبانه روز پیش‌بینی شده بود و این خود گواه بر تلاش شبانه روزی و بدون وقفه نفرات اجرایی و تیم های مرتبط است.

کد خبر 434179

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 3 =