کاسپین ۲۰۵ تومان سود تقسیم کرد

در مجمع شرکت دارو سازی کاسپین تصویب شد به ازای هر سهم ۲۰۵ تومان سود پرداخت شود.

به گزارش صدای بورس، مجمع عمومی شرکت داروسازی کاسپین تامین صبح امروز ۲۳ خرداد ۰۰ با حضور سهامداران عمده در مجتمع فرهنگی ورزشی تلاش برگزار شد.

حامد صابونی، مدیرعامل شرکت داروسازی کاسپین تامین ضمن ارائه گزارشی در ارتباط با برنامه افزایش سرمایه این شرکت گفت: امسال شرکت کاسپین ۱۵۰ میلیارد تومان سود داشت(به ازای هر سهم ۲۲۱ تومان ) که ۹۰ درصد آن برابر با ۲۰۵ تومان به ازای هر سهم، سود تقسیم شد.

وی افزود: با توجه به افزایش نرخ های مواد اولیه که ناشی از برداشتن نرخ ارز مرجع است، هزینه های شرکت بالا رفته است. اقلام مصرفی تولیدات شرکت کاسپین همه باید با ارز آزاد خریداری شود. شرکت امسال بر روی افزایش نرخ تمرکز دارد چرا که سال پیش این موضوع  از سمت سازمان دارو در مورد فراورده های تزریقی مغفول ماند و  در این صنعت شرکت کاسپین جزء معدود شرکت هایی بود که افزایش نرخ اندکی گرفت.

صابونی با اشاره به اهمیت صادرات گفت: تمرکز جدی شرکت داروسازی کاسپین بر روی صادرات دارو است و سایت جدیدی که برنامه ریزی آن انجام شده، به روزی فعالیت خود را آغاز خواهد کرد.

مدیرعامل شرکت داروسازی کاسپین تامین به صدای بورس گفت: در ابتدای سال ۹۸ سرمایه شرکت در حدود ۱۵ میلیارد تومان بود که در همان سال افزایش سرمایه ۲۰۰ میلیارد تومانی داشت و سرمایه شرکت به ۴۵ میلیارد تومان رسید، مجدد در سال ۹۹ سرمایه شرکت داروسازی کاسپین تامین با افزایش سرمایه ۵۵ درصدی، س به ۷۰ میلیارد تومان رسید. امسال نیز به دنبال افزایش سرمایه صد درصدی هستیم که در صورت موافقت هلدینگ اجرایی می شود.

در این مجمع به ازای هر سهم ۲۰۵ تومان سود تقسیم و مصوب شد. به اتفاق آراء روزنامه رسمی این شرکت روزنامه اطلاعات  و موسسه حسابرسی شرکت، موسسه حسابرسی هوشیار بهمند تعیین شد.

کد خبر 434147

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =