رشد ارزش سهام «بپاس»

صدور بیش از ۹هزار و ۲۰۷ میلیارد ریال حق بیمه و پرداخت بیش از یکهزار و ۵۵۴ میلیارد ریال خسارت به بیمه‌گذاران در کارنامه عملکرد «بپاس» از ابتدای سال مالی جاری تا پایان اردیبهشت ماه امسال ثبت شده است.

شرکت بیمه پاسارگاد در فعالیت یک ماهه منتهی به ۳۱ اردیبهشت ماه امسال از یک سو ۹ درصد ارتقای ارزش سهام و از سوی دیگر افزایش حق بیمه در مقایسه با ماه قبل را در کارنامه عملکرد این دوره خود به ثبت رسانده است.

قیمت سهام بیمه پاسارگاد در جریان معاملات اردیبهشت ماه امسال بازار سرمایه با ثبت حدود ۹ درصد رشد از مبلغ ۸۸ هزار و ۱۴۹ریال به ۹۵ هزار و ۶۸۹ ریال رسید. همچنین در اولین روز معاملاتی بورس درماه گذشته تعداد ۸۳۷ هزار و ۱۵۹ سهم شرکت به ارزش ۷۳ میلیارد و ۷۶۵ میلیون ریال در بازار سرمایه معامله شد و حجم معاملات بیش از یک میلیون و صد و نوزده هزار سهم «بپاس» در آخرین روز معاملاتی این ماه ارزشی به مبلغ ۱۰۷ میلیارد و ۱۹۵ میلیون ریال در این بازار به ثبت رساند.

حق بیمه شرکت بیمه پاسارگاد طی عملکرد اردیبهشت ماه امسال در مقایسه با ماه قبل حدود ۲۶ درصد افزایش داشت. به طوری که، این رقم از مبلغ چهار هزار و هفتاد و سه میلیارد ریال در فروردین ماه امسال به پنج هزار و صد و سی و چهار میلیارد ریال در اردیبهشت ماه ارتقا یافت. همچنین « بیمه پاسارگاد» طی ماه گذشته مبلغ ۹۴۲ میلیارد و ۹۸۷ میلیون ریال خسارت به بیمه گزاران پرداخت. رشته بیمه زندگی اندوخته دار در اردیبهشت ماه امسال بیشترین مبلغ حق بیمه صادره و نیز خسارت پرداختی را برای شرکت بیمه پاسارگاد محقق ساخت، آنچنان که، حق بیمه رشته مورد اشاره بیش از دو هزار و هشتصد و هشتاد و دو میلیارد ریال و خسارت پرداختی آن مبلغ سیصد و سی و سه میلیارد و چهار صد و شصت و چهار میلیون ریال بوده است.

بر اساس این گزارش، صدور بیش از ۹هزار و دویست و هفت میلیارد ریال حق بیمه و پرداخت بالغ بر یک هزار و پانصد و پنجاه و چهار میلیارد ریال خسارت به بیمه گزاران در کارنامه عملکرد «بپاس» در دوره عملکرد از ابتدای سال مالی جاری تا پایان اردیبهشت ماه امسال ثبت شده است. این گزارش می افزاید: رشته بیمه زندگی اندوخته دار در دوره مذکور همچون ماه گذشته بیشترین مبلغ حق بیمه صادره و خسارت پرداختی را از آن خود ساخته است. به طوری که، حدود پنج هزار و دویست و چهارده میلیارد ریال حق بیمه در این رشته صادر شد و خسارت پرداختی آن مبلغ پانصد و چهل و سه میلیارد و هشتصد و یازده میلیون ریال بود.

  • هفته نامه اطلاعات بورس شماره ۴۰۲
کد خبر 434136

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =