افزایش سرمایه پیش‌نیاز رشد شرکت‌های لیزینگی/ رتبه اول لیزینگ کشور چشم‌انداز نماد ولکار

مدیران ارشد بانک می‌گویند: در کمتر از 3 سال آینده نماد ولکار رتبه نخست لیزینگ کشور را به خود اختصاص خواهد داد.

صدای بورس- احمدرضا صباغی؛ مدیرعامل شرکت لیزینگ کارآفرین با اشاره به اینکه 15 درصد از سهام این شرکت در بازار سرمایه عرضه شد و 10 درصد الباقی هم در ماه‌های آینده وارد بورس می‌شود،گفت: به نظرم اگر بازار سرمایه به روزهای پررونق خود برگردد، سهم ولکار پتانسیل رشد بیشتر دارد زیرا برای این سهم هدف‌گذاری خوبی تعیین شده است.


بیشتر بخوانید:

ولکار به بازار آمد


افزایش سرمایه نیاز شرکت‌های لیزینگ در بورس

وی افزود: شرکت لیزینگ کارآفرین سرمایه انسانی قوی و آینده روشنی دارد. میزان افزایش سرمایه نماد ولکار برای سهامداران در برنامه است زیرا شرکت های لیزینگ این الزام را دارند که برای اینکه سهم بازار را از دست ندهند باید افزایش سرمایه داشته باشند و این اتفاق در سال آینده برای شرکت لیزینگ کارآفرین رخ خواهد داد.

حمیدرضا کردلویی تصریح‌کرد: اگر نماد ولکار در سال‌های آینده افزایش سرمایه نداشته باشند سهم بازار را از دست می‌دهد و فعالیت شرکت لیزینگ و حتی شرکت‌های لیزینگی که از با قیمت پایین وارد بورس شدند افزایش سرمایه داشتند تا سهم خود را از بازار حفظ کنند.

کردلویی افزود: این نوید را به سهامداران ولکار می‌دهم که با برنامه‌ریزی‌هایی انجام شده، شرکت لیزینگ بانک کارآفرین تا 3 سال آینده رتبه نخست لیزینگ کشور را کسب خواهد کرد.

برنامه سودآوری شرکت لیزینگ کارآفرین در دست اقدام

علیرضا فهیمی، مدیرعامل شرکت کارگزاری بانک کارآفرین با اشاره به اینکه شرکت لیزینک کارآفرین 580 امین شرکت پذیرفته شده در بورس تهران است،گفت: حدود 10 درصد از سهام شرکت لیزینگ کارآفرین به عموم عرضه شد و 5 درصد به صندوق ها اختصاص یافت.

وی تصریح‌کرد: با توجه به تعهد بانک کارآفرین به بورس باید حدود 10 درصد الباقی سهام شرکت لیزینگ کارآفرین در ماه‌های آینده وارد بازار سرمایه شود.

فهیمی افزود:برنامه های سودآوری و افزایش سرمایه شرکت لیزینگ کارآفرین به زودی اجرا خواهد شد و این شرکت به عنوان چهارمین شرکت لیزینگ که وارد بورس شده است برنامه جامعی برای افزایش سهم خود در بازار سرمایه دارد.

توسعه لیزینگ کارآفرین توام با رشد متوازن در بازار سرمایه

فرشاد محمدپور، معاون مالی بانک کارآفرین نیز با بیان اینکه سهامدار عمده لیزینگ کارآفرین، بانک کارآفرین است، گفت: وابستگی شرکت لیزینگ کارآفرین به بانک کارآفرین وجه تمایز این شرکت با سایر شرکت‌های لیزینگ است.

محمدپور افزود: سال گذشته برنامه عرضه لیزینگ کارآفرین را در بورس داشتیم که به شفافیت امور شرکت با ایجاد یک محیط رقابتی کمک کرد. در 6 ماه آینده هم 10 درصد الباقی سهام ولکار در بازار سرمایه عرضه خواهد شد.

وی افزود: از روز اول عرضه سهام شرکت لیزینگ کارآفرین، برای شرکت بازارگردان انتخاب شد تا سهام شرکت در بازار سرمایه به درستی مدیریت شود.

محمدپور گفت: با توجه به عملکرد شرکت لیزینگ کارآفرین و سود 3 برابری این شرکت نسبت به 2 سال گذشته، بنا داریم که شرکت را توسعه دهیم و اعتقاد دارم که این توسعه باید همزمان با رشد شرکت باشد تا چشم انداز روشنی در انتظار شرکت باشد.

معاون مالی بانک کارآفرین افزود: اعتقاد دارم بورس به نقطه ثباتی رسیده و عرضه‌های اولیه در بازار سرمایه به صورت هوشمندانه‌ای در حال انجام است.

کد خبر 434058

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 11 =