افزایش قیمت لاستیک در راه است

فعالان صنعت تایر در حالی برای عرضه تولیداتشان در بورس کالا دست به کار شده اند که با گذشت ۷ ماه از آزادسازی قیمت گذاری لاستیک، دوباره ساز افزایش قیمت را کوک کرده و برای گرانی خیز برداشته‌اند.

به گزارش صدای بورس، پس از آنکه آبان سال گذشته قیمت‌گذاری تایر آزاد و به انجمن تولیدکنندگان تایر سپرده شد، تولیدکنندگان وعده رفع مشکلات موجود در عرضه تایر را دادند،‌ اما حالا با گذشت چند ماه مردم همچنان برای خرید تایر مورد نیاز خود با مشکل روبرو هستند. طرح عرضه تایر در بورس کالا یکی از راهکارهایی است که این روزها برای رفع مشکل مردم در دستور کار قرار گرفته است.

مصطفی تنها، سخنگوی انجمن صنعت تایر کشور در این مورد با اشاره به برنامه ریزی انجام شده برای فروش تایر در بورس کالا، اظهار داشت: به تازگی برای شفاف سازی قیمت تایر، طرح عرضه لاستیک در بورس کالا را مطرح کرده‌اند و در حال حاضر یکی از شرکت‌ها اقدام به عرضه لاستیک در بورس کرده است که اگر نتیجه دهد، این روند را برای سایر شرکت‌ها ادامه خواهیم داد.

وی افزود: با توجه به ظرفیتی که بورس کالا دارد، باید دید چه میزان کالا را می توان در آن عرضه کرد. اکنون نحوه عرضه تایر طوری است که لاستیک را به نمایندگی ها می فروشیم و نمایندگی ها وظیفه دارند آن را از طریق سامانه ثبت و به فروش برسانند.


بیشتر بخوانید:
تامین‌مالی جمعی؛ ضرورتی در احیای اقتصاد


تنها با بیان اینکه میزان تولید لاستیک نسبت به گذشته افزایش داشته است، گفت: اکنون در شرایط تحریم هستیم و این موضوع بر کسی پوشیده نیست، اما تمام تولیدکنندگان به دنبال دور زدن تحریم ها بودند و توانستند میزان تولید را افزایش دهند.

وی با بیان اینکه در آینده افزایش قیمت برای لاستیک خواهیم داشت، تشریح کرد: با توجه به اینکه بسیاری از عوامل در افزایش قیمت هر کالایی تاثیرگذار است، اکنون افزایش قیمت برای لاستیک خارج از قاعده نیست. با توجه به اینکه هزینه بسیاری از عوامل مانند دستمزد، بیمه، هزینه آب، برق و ... افزایش داشته است، در قیمت نهایی یک کالا تاثیر گذار خواهد بود و در نتیجه در آینده قیمت لاستیک نیز افزایش خواهد یافت.

سخنگوی انجمن صنعت تایر کشور با بیان اینکه در آینده نزدیک با اجرای برخی طرح‌ها در حوزه خرید ماشین آلات و تجهیزات جدید، افزایش بهره وری و تجدید نظر در فرایند تولید در تعدادی از کارخانه ها خواهیم داشت، گفت: همه شرکت ها به دنبال این هستند که تولید تایر را افزایش دهند و می‌توان گفت که در آینده ای نزدیک شاهد تحولات قابل توجهی در تولید و توسعه صنعت تایر در کشور خواهیم بود.

منبع: فارس

کد خبر 434041

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 4 =