۱۷ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۲:۳۹
قیمت جهانی طلا در ۱۴۰۰/‌۳/۱۷

امروز قیمت هر اونس طلا با ۰.۲ درصد کاهش به ۱۸۸۶ دلار و ۷۶ سنت رسید.

به گزارش صدای بورس، قیمت هر اونس طلا پس از افزایش بیش از یک درصدی در جلسه قبل امروز با ۰.۲ درصد کاهش به ۱۸۸۶ دلار و ۷۶ سنت رسید.

در حالی که تقویت نسبی ارزش دلار سبب کاهش جذابیت سرمایه گذاری در بازار طلا شده قیمت طلا امروز شاهد کاهش بود، هرچند که افت سوددهی اوراق قرضه دولت آمریکا و چشم انداز تداوم سیاست پولی انبساطی موجب شد تا افت قیمت ها محدود باشد.

قیمت فلز زرد در معاملات آتی امروز هم با ۰.۱ درصد کاهش به ۱۸۸۹ دلار و ۶۰ سنت رسید.

جفری هالی تحلیلگر موسسه اوآندا در این باره گفت: «هرچند قیمت طلا در چند جلسه اخیر افت داشته اما عوامل فی حاکم بر بازار همچنان افزایشی هستند. تنها یک افت شدید سود اوراق قرضه دولت آمریکا می تواند این وضعیت را تغییر دهد.»


بیشتر بخوانید:
دور جدید ثبت‌نام طرح ملی مسکن


شاخص ارزش دلار در برابر سبد ارزهای جهانی امروز شاهد ۰.۱ درصد رشد بود و سبب گرانتر شدن طلا برای خریدارانی شد که از ارزهای غیردلاری استفاده می کنند.

در عین حال، انتشار آمارهای ضعیف تر از حد انتظار از بازار کار آمریکا نگرانی سرمایه گذاران در مورد انقباضی شدن سیاست پولی فدرال رزرو در آینده نزدیک را برطرف ساخته است.

نرخ بهره پایین در آمریکا سبب افزایش فشار بر دلار و سوددهی اوراق قرضه می شود و جذابیت سرمایه گذاری در بازارهایی نظیر بازار طلا را بالا می برد. سوددهی اوراق قرضه ده ساله دولت آمریکا به زیر ۱.۶ درصد رسیده و در نزدیکی پایین ترین رقم یک هفته اخیر در نوسان است.

تحت تاثیر این احساس مثبت، حجم دارایی های اس پی دی آر گلد تراست، بزرگترین صندوق سرمایه گذاری در بازار طلا روز جمعه با ۰.۱ درصد افزایش به ۱۰۴۳.۱۶ تن رسید.

منبع: تسنیم

کد خبر 433915

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 2 =