در شتران همه چیز تحت کنترل است

با توجه به وجود پوشش مناسب بیمه تأسیسات شرکت، هماهنگی لازم با بیمه‌گذار برای ارزیابی و جبران خسارت انجام شده است. 

به گزارش صدای بورس، در پی آتش‌سوزی در پالایشگاه تهران، حامد آرمان‌فر، مدیرعامل شرکت پالایش نفت تهران در نامه‌ای به جعفری رئیس اداره نظارت بر ناشران بورسی در مورد حادثه آتش‌سوزی در مخازن شرکت پالایش نفت تهران شفاف‌سازی کرد.

در این نامه آمده است:" بر اثر وقوع حادثه آتش‌سوزی در محوطه مخازن اسلاپس این شرکت در تاریخ ۱۲ خرداد ۱۴۰۰ با ظرفیت ۷۰ هزار بشکه به همراه حدود ۳۶ هزار بشکه مایعات نفتی داخل آن طعمه آتش شد. بر این اساس و به منظور کاهش ریسک ناشی از سرایت آتش به سایر واحدهای فرایندی پالایشگاه و تمرکز بیشتر بر مهار حریق، فرایند اضطراری از سرویس خارج نمودن واحدهای فراینده پالایشگاه انجام شد. عملیات اطفا حریق با تلاش آتش‌نشانان و کارکنان شرکت در حال انجام و از سرایت به سایر واحدهای شرکت جلوگیری به عمل آمده است. خوشبختانه حادثه مذکور هیچ‌گونه مصدوم و تلفات انسانی دربر نداشته و با توجه به اینکه شرکت از پوشش مناسب بیمه تأسیسات برخوردار است، هماهنگی لازم با شرکت بیمه‌گذار برای ارزیابی و جبران خسارت انجام شده است. همچنین با توجه به کاهش حجم حریق و ایجاد تمهیدات لازم، عملیات در سرویس قرار دادن پالایشگاه آغاز شد".

پالایشگاه نفت شهید تندگویان تهران که با نماد شتران در بورس حضور دارد، حدود ۶۹ درصد از سهام آن مربوط به شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی و سهامداران عدالت در روش غیرمستقیم است و یکی از قدیمی‌ترین پالایشگاه‌های کشور به شمار می‌رود که البته بنزین تولیدی آن برای تهران استفاده نمی‌شود و به جاهای دیگر صادر می‌شود.

بر اساس اطلاعات کسب شده،‌۶۸.۹ درصد سهام پالایشگاه نفت تهران مربوط به سهامداران عدالت در ۴ استان اصفهان،خوزستان، خراسان شمالی و اردبیل، همچنین ۳.۶۶ درصد سهام مربوط به صندوق پالایشی یکم و ۱۴ درصد مربوطه به سایر سهامداران و ۵.۶ درصد مربوط به شرکت دولتی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی است.

منبع: فارس

کد خبر 433879

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 7 =