۱۱ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۶:۲۸
حسابرس عملکرد "جم" را تایید کرد

شرکت پتروشیمی جم، در اردیبهشت و خرداد ۱۴۰۰ موفق به برگزاری کیفی کلیه مجامع شرکت‌های‌ تابعه خود شد.

به گزارش صدای بورس، «تمامی صورت‌های مالی شرکت‌های تابعه پتروشیمی جم به تصویب مجمع رسید.» وی همچنین با اشاره به سرمایه‌گذاری‌های آینده، از افزایش سرمایه شرکت‌های توسعه پلیمر پادجم و توسعه پلیمر کنگان خبر داد.

سرپرست امور مجامع و ارزیابی شرکت‌های پتروشیمی جم عنوان کرد: «عملکرد شرکت پلی‌پروپیلن جم در سال ۱۳۹۹ با برگزاری مجمع این شرکت در ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۰، مورد قبول حسابرس قرار گرفت؛ همچنین عملکرد این شرکت در سال ۱۳۹۸ نیز مورد تایید حسابرسی بوده است.»

به گفته‌ی بهروز خالق، «عملکرد شرکت‌های پلی پروپیلن جم، پتروشیمی توسعه پارک صنعتی گوهرافق، پتروشمیران، و جم صنعتکاران در سال ۱۳۹۹ که جلسات مربوط به مجمع آنها در روزهای ۲۶، ۲۷، و ۲۸ اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۰ برگزار شد نیز بر اساس گزارشات بررسی شده توانست منتج به نظریه مقبول حسابرس شود. در مورد شرکت‌های توسعه پلیمر کنگان، آمیزه‌های پویاپلیمری جم، توسعه انرژی پادکیش و توسعه پلیمر پادجم نظریه حسابرس مشروط اعلام شد.»


بیشتر بخوانید:

بورس ۰.۴۷ درصد ریخت


تصویب صورت‌های مالی شرکت‌های تابعه جم

با توجه به اظهار نظر حسابرس و بازرس قانونی در جریان برگزاری مجامع شرکت‌های تابعه پتروشیمی جم، در سال مالی ۱۳۹۹ عملکرد چهار شرکت مقبول و چهار شرکت دیگر نیز به همراه بند شرط –مشروط- اعلام شد که بر این اساس بندهای مشروط حسابرسان نسبت به سال گذشته کاهش یافته است.

دستاوردهای کلیدی

خالق در تشریح اهم دستاوردهای کلیدی و اقدامات موثر شرکت‌های تابعه جم در سال ۱۳۹۹ گفت: «پلی‌پروپیلن جم افزایش مبلغ فروش شرکت از ۳۳ هزار میلیارد به ۶۶ هزار میلیارد ریال -افزایش ۹۷ درصدی فروش- و افزایش سودآوری بیش از ۱۰ هزار میلیارد ریال در مقایسه با سال گذشته داشته است.»

وی عنوان کرد: «از نقاط قوت پتروشیمی توسعه پارک صنعتی گوهرافق انعقاد قرارداد خوراک با پتروشیمی پارس، و ایجاد زیرساخت مناسب جهت اتصال سایر اعضای پارک به شبکه توزیع استایرن منومر و یوتیلیتی است. شرکت پتروشمیران نیز افزایش ۷۸ درصدی سود سرمایه‌گذاری در سهام داشته است.»

سرپرست امور مجامع و ارزیابی شرکت‌های پتروشیمی جم افزایش ۹۰ درصدی سودآوری شرکت، اسـتقـرار سیــستم قـراردادها و مناقصات، تشکیل ‌منظم کمیته حقوقی، پیــاده‌سـازی سیستم کنترل درآمد و هزینه در پـروژه‌ها و قـــراردادهـا را از جمله دستاوردهای کلیدی شرکت جم صنعتکاران دانست.

دریافت مفاصا حساب مالیاتی در سال‌های ۹۷، ۹۸ و ۹۹ آمیزه‌های پویاپلیمری جم، تکمیل فرایند تصفیه توسعه انرژی پادکیش، و تهیه گزارش توجیهی و اخذ تاییدیه جهت افزایش سرمایه و آغاز پروژه PDH توسعه پلیمر کنگان از نقاط قوت و اقدامات موثر این شرکت‌ها بوده است.

گفتنی است در سال ۱۳۹۹ فعالیت سه شرکت توسعه انرژی پادکیش، تاپکو استانبول و آمیزه‌های پویاپلیمری جم متوقف شده و در جریان تصفیه قرار گرفتند. شرکت‌های توسعه پلیمر کنگان و توسعه پلیمر پادجم نیز در مرحله قبل از بهره‌برداری قرار دارند.

افزایش سرمایه

به گزارش روابط عمومی پتروشیمی جم؛ در این مجامع افزایش سرمایه شرکت توسعه پلیمر پادجم به مبلغ ۸.۰۰۰ میلیارد ریال، و شرکت توسعه پلیمر کنگان به مبلغ ۱.۲۱۳ میلیارد ریال مورد تصویب قرار گرفت.

ضمناً یادآوری می‌شود مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت پتروشیمی جم در تیرماه سال جاری برگزار می‌شود.

منبع: روابط عمومی شرکت پتروشیمی جم

کد خبر 433791

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =