راه جبران کسری بودجه دولت، بورس نیست

اگر صندوق تثبیت و صندوق توسعه کمک کنند می توان جلوی ضرر سهامداران خرد از نوسانات را گرفت.

به گزارش صدای بورس، ابراهیم رییسی در گفت وگو با رادیو اقتصاد به موضوع بورس پرداخت و  در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه مردم در بازار سرمایه آسیب دیدند که بخشی از این افراد از طبقه ضعیف بودند. نظرتان در این مورد چیست، گفت: اول باید ببینیم بورس چرا این طور شد. آگاهی بخشی باید متوازن انجام شود. ما  در آگاهی بخشی سومدیریت داشتیم.

وی افزود : بورس به نظارت نیاز دارد. جایگاه نظارتی باید با دقت عمل می کرد تا سفته بازی اتفاق نیفتد. تعداد کمی اشخاص حقوقی مشکلاتی برای تامین منافع خود ایجاد کردند.نکته سوم هم اینکه دولت نباید کسری بودجه خود را از بورس حل کند یا به این میزان از بورس برداشت کند.

وی با ارائه راهکار در این خصوص گفت: راهکار رفع مشکل عمق دادن به بورس است تا مثل استخری که عمیق است موج ها بی اثر شوند. کار مهمتر اینکه سهامداران خرد باید اطمینان کنند.

وی به موضوع بیمه سهام هم اشاره کرد و گفت: باید یک بیمه فعالی برای سهامداران خرد ایجاد شود که به آنها اطمینان دهد که اگر دچار خسارت شدند آن خسارت جبران می شود مثلا ۱۰ میلیون تومان را تضمین کرد. اگر صندوق تثبیت و صندوق توسعه کمک کنند می توان جلوی ضرر سهامداران خرد از نوسانات را گرفت.

کد خبر 433637

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 3 =