مهمترین اخبار اقتصادی و بورسی در ۵ خرداد ۱۴۰۰

«مهمترین اخبار اقتصادی و بورسی روز»، مهمترین و تاثیرگذارترین خط خبری روز را در کوتاه‌ترین و کامل‌ترین جملات بیان می‌کند.

به گزارش صدای بورس یک رشد محدود، حاصل کار بازار سهام در آخرین روز معاملاتی هفته بود. امروز شاخص کل بورس ۳ هزار و ۹۱۵ واحد افزایش یافت و به سطح یک میلیون و ۱۰۹ هزار و ۳۶۹ واحد رسید.

در معاملات امروز، نمادهای فارس، رمپنا، فولاد، فخوز، شپنا، نوری و وبملت به ترتیب بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص داشتند، اما وصندوق از رشد بیشتر شاخص جلوگیری کرد.


بیشتر بخوانید: ارزش روز سهام عدالت ،امروز ۵ خرداد ۱۴۰۰


سهام عدالت با افت دیگری روبه‌رو شد. امروز ارزش سبد ۵۳۲ هزار تومانی سهام عدالت معادل ۹ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان بود.

صندوق واسطه‌گری مالی یکم در آخرین روز هفته سبز ماند. در معاملات امروز قیمت پایانی دارا یکم به ۱۱۷,۰۶۰ ریال افزایش یافت.

صندوق پالایشی یکم روز خوبی نداشت و نزدیک به یک درصد افت کرد. قیمت پالایش در پایان معاملات امروز به ۶۶,۷۰۰ ریال کاهش پیدا کرد.

امروز در بازار آزاد قیمت سکه تمام‌بهار آزادی طرح جدید ۱۰ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان و قیمت هر گرم طلای ۱۸عیار یک میلیون و ۵۱ هزار تومان بود.

رئیس جمهور اعلام کرد: هرگونه فعالیت برای استخراج ارزهای دیجیتال حتی از سوی کسانی که مجوز دارند، غیرقانونی است تا مشکلی در تامین برق مردم پیش نیاید.

استاد اقتصاد دانشگاه گفت: ناهماهنگی بین تحلیل تکنیکال و بنیادی در بورس از یک طرف و بازی برخی افرادی خاص با سرمایه‌های اندک مردم موجب شده است تا شاهد تداوم سقوط شاخص بورس باشیم.

مدیر تامین مالی تامین سرمایه پارسیان معتقد است، بازار سرمایه نسبت به سایر بازارهای اقتصادی از مسکن گرفته تا خودرو برای سرمایه‌گذاری از جذابیت کمتری در شرایط کنونی برخوردار است که برای برطرف شدن این مشکل باید ابزارهای مالیاتی به کمک بورس بیایند.

یک کارشناس بازار سرمایه گفت: معاملات بورس در اردیبهشت ماه ادامه دهنده روند بازار در ماه فروردین بود اما ارزش معاملات در اردیبهشت نسبت به فروردین تا حدودی بهبود پیدا کرد و ارزش معاملات خرد به صورت روزانه حدود دو هزار میلیارد تومان بود.

مدیرعامل شستا از رشد بیش از ۲ برابری فروش دوماهه گروه صنعتی بارز نسبت به دوره مشابه سال قبل خبر داد.

مجمع عمومی سالانه شرکت داروسازی جابرابن حیان برگزار و ۵۰۰ ریال سود نقدی به ازای هر سهم بین سهامداران تقسیم شد.

برای آگاهی از مشروح خبرها، به وبسایت صدای بورس مراجعه کنید.

کد خبر 433525

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 4 =