ارزش معاملات کارگزاری‌های بورس در اردیبهشت چقدر بود؟

در اردیبهشت امسال در مجموع ۱۳۸ هزار میلیارد تومان معامله در شرکت‌های کارگزاری فعال در بازار سرمایه انجام شده است.

به گزارش صدای بورس، بررسی  عملکرد کارگزاری‌های فعال در بازار سرمایه نشان می‌دهد این نهادهای مالی، نخستین ماه سال ۱۴۰۰ را با خرید و فروش بیش از ۱۸۵هزار میلیارد تومانی آغاز کردند. این در حالی است که روند مزبور در اردیهشت ماه به حدود ۱۳۸ هزار میلیارد تومان رسید.

همچنین جزئیات خرید و فروش های ثبت شده توسط این نهادهای مالی در اردیبهشت ماه امسال نشان می دهد که در مجموع ۱۳۸ هزار میلیارد تومان معامله توسط ۱۱۱کارگزاری فعال در بازار سرمایه شکل گرفته است. در این میان ۸۴.۳ هزار میلیارد تومان از این رقم یعنی بیش از ۶۰ درصد از کل دادوستد ها در اختیار مبادلات آنلاین بوده است. همچنین ۵۲۷ میلیارد تومان نیز به خرید و فروش از سوی بازارگردان ها تعلق داشته و مابقی نیز رقمی در حدود  ۵۳ هزار میلیارد تومان حجم معاملات عادی در خرید و فروش سهام در این نهادهای مالی بوده است.


بیشتر بخوانید:

لحظه به لحظه با بازار ۳ خرداد ۱۴۰۰


افزون بر این بررسی عملکرد این کارگزاری ها به تفکیک فعالیت در انواع اوراق و بازار نشان می دهد که این نهادهای مالی در ماه گذشته خرید و فروش بیش از ۲ هزار میلیارد تومان در خرید و فروش اوراق در بازار بدهی داشته اند. همچنین در بخش بازار اوراق مشتقه نیز  معاملات این نهادهای مالی به بیش از ۴۶۸ میلیارد تومان رسیده است. در همین راستا ۱۸.۵هزار میلیارد تومان از خرید و فروش کارگزاری ها در ماه گذشته مربوط به معاملات صندوق های سرمایه گذاری قابل معامله در بورس بوده است.

منبع: تسنیم

کد خبر 433380

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =