۳ خرداد ۱۴۰۰ - ۰۹:۴۵

مدیریت پیگیری تخلفات سازمان بورس و اوراق بهادار:

ارسال پیامک برای متخلفان بوده است

متخلفان در صورت احراز تخلف از قانون تمکین کرده و از حاشیه‌سازی و تشویش اذهان عمومی بپرهیزند.
ارسال پیامک برای متخلفان بوده است

مدیریت پیگیری تخلفات سازمان بورس و اوراق بهادار در خصوص پیامک ارسال شده مبنی بر محدودسازی برخی کارگزاری ها در بازه زمانی سه روز، توضیحاتی را منتشر کرد.

به گزارش صدای بورس، با توجه به سوء تفاهم ایجاد شده در مورد علت محدود کردن برخی کارگزاری ها از معاملات اوراق بهادار؛ به استحضار اهالی بازار سرمایه می رساند که منشا محدودیت های اعمال شده بر معاملات کارگزاری ارسال کننده پیامک، پرونده های تخلفاتی و اجرای آرای محکومیت های انضباطی صادر علیه نهاد مالی مذکور در مرجع رسیدگی به تخلفات بازار سرمایه است، و ارتباطی به شرایط بازار ندارد.


بیشتر بخوانید:

سقوط ۵۰ درصدی ریپل در یک هفته


سمیه سادات آقامیری، مدیریت پیگیری تخلفات سازمان بورس و اوراق بهادار در روشنگری چرایی محدود سازی برخی کارگزاری ها در بازه زمانی سه روز، دو نکته را به استحضار می رساند:

الف) منشا ارسال پیامک به کارگزاری های یاد شده، دستگاه اجرای احکام انضباطی و مرجع رسیدگی به پرونده های تخلفاتی بوده و هیچگونه ارتباطی با تصمیم نهاد ناظر و شرایط بازار نداشته و ندارد.

ب) شایسته است اشخاص حقیقی، حقوقی و کارگزاری ها در صورت احراز تخلفات در پیشگاه قانون تمکین کرده و از طرح مباحث انحرافی، حاشیه‌سازی و تشویش اذهان عمومی بپرهیزند.

کد خبر 433371

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 12 =