مهمترین اخبار اقتصادی و بورسی در یکم خرداد ۱۴۰۰

«مهمترین اخبار اقتصادی و بورسی روز»، مهمترین و تاثیرگذارترین خط خبری روز را در کوتاه‌ترین و کامل‌ترین جملات بیان می‌کند.

به گزارش صدای بورس ترس و بی‌اعتمادی بازار سهام را فرا گرفته است. امروز هم شاخص کل بورس با ۲۷ هزار و ۵۹۱ واحد کاهش روبه‌رو شد و به سطح یک میلیون و ۱۲۷ هزار و ۲۵۳ واحد رسید.

در معاملات امروز، نمادهای فملی، فارس، کگل، شستا، کچاد، تاپیکو و شپنا به ترتیب بیشترین تاثیر منفی را بر شاخص داشتند.

سهام عدالت باز هم افت کرد. امروز ارزش سبد ۵۳۲ هزار تومانی سهام عدالت معادل ۱۰ میلیون و ۴۸۳ هزار تومان بود.


بیشتر بخوانید: ارزش روز سهام عدالت ، امروز یک خرداد ۱۴۰۰


صندوق واسطه‌گری مالی یکم امروز هم بیش از ۵.۶ درصد افت کرد. در معاملات امروز قیمت پایانی دارا یکم به ۱۱۶,۹۸۰ ریال کاهش یافت.

سرمایه‌گذاران حقوقی پشت صندوق پالایشی یکم را خالی کردند. قیمت پالایش در پایان معاملات امروز به ۶۵,۹۳۰ ریال رسید.

امروز در بازار آزاد قیمت سکه تمام‌بهار آزادی طرح جدید ۱۰ میلیون و ۳۰ هزار تومان و قیمت هر گرم طلای ۱۸عیار یک میلیون و ۱۷ هزار تومان بود.

یک کارشناس بازار سرمایه مهمترین عامل اثربخش بر بازار سرمایه در شرایط فعلی را بحث ابهامات و ریسک‌های داخلی و خارجی دانست و گفت: در راس ابهامات خارجی، بحث مذاکرات وین و در مرکز توجه ابهامات داخلی، انتخابات ریاست جمهوری مطرح است.

مدیرعامل تامین سرمایه ملت گفت: سود خالص شرکت در سال ۹۹ به ۵۳۱ میلیارد تومان رسید که نسبت به سال ۹۸ رشدی ۳۰ درصدی را تجربه کرده است. در مجمع تملت ۴۰۰  ریال سود نقدی به ازای هر سهم بین سهامداران تقسیم شد.

معاون مالی و اقتصادی شرکت مس گفت: در سال گذشته میزان فروش محصولات مختلف شرکت از لحاظ ارزشی به بیش از ۴۱ هزار میلیارد تومان رسید که نسبت به سال ۹۸ رشد ۹۰ درصدی داشته است.

طرح پتروشیمی مسجدسلیمان با تأمین مالی ۴۴۰ میلیون یورویی بانک صنعت و معدن و با حضور ویدیو کنفرانسی رییس جمهور مورد افتتاح و بهره برداری قرار گرفت.

یک کارشناس بازار سرمایه درباره سیاست‌های بانک مرکزی گفت: تغییر نرخ سود بانکی و بین بانکی اثر مستقیمی روی قیمت اوراق دارد.

حدود ۷۶۳ هزار فقره چک به ارزش بیش از ۳۱۲ هزار میلیارد ریال در اسفندماه ۱۳۹۹ در کل کشور برگشت داده شده که نسبت به ماه قبل از نظر تعداد و مبلغ به ترتیب ۹.۵ و ۳۷.۷ درصد افزایش نشان می‌دهـد.

سخنگوی صنعت برق گفت: به منظور تامین برق مشترکان و کمک به جلوگیری از بروز خاموشی، مراکز مجاز استخراج رمز ارز در ساعات اوج مصرف برق از امروز، شنبه اول خرداد خاموش می‌شوند.

برای آگاهی از مشروح خبرها، به وبسایت صدای بورس مراجعه کنید.

کد خبر 433308

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =