گزارش عملکرد عالی شرکت قاسم

 رشد فروش در ۵ سال اخیر معادل ۱۵۰ درصد و در مقایسه با سال گذشته حدود ۵۱ درصدبوده که بیانگر رشد قابل توجه در چند سال اخیر است.

 به گزارش صدای بورس، روند حاشیه سود شرکت در سال های اخیر روند صعودی بوده که حاکی از عملکرد خوب شرکت است. همچنین P/E  شرکت در حال حاضر ۱۲.۹  است که پایین‌ترین میزان در چندین سال اخیر بوده و در مقایسه با P/Eگروه کمتر است.

در حالت کلی سود عملیاتی و خالص شرکت در سال ۹۹ نسبت به سال ۹۵ به ترتیب حدود ۱۵۱۴درصد و ۸۲۹۰درصد رشد داشته است.

باتوجه به برگزاری مجمع سالانه در تاریخ ۲۹/۰۲/۱۴۰۰ و گزارش هیئت‌مدیره در مجمع، عملکرد شرکت مورد قبول بوده است و شرکت قاسم در زمینه پخش و سرمایه‌گذاری در شرکت‌های همگروه در حال توسعه است. بنابراین باتوجه به برنامه توسعه شرکت در سال ۱۴۰۰ مجمع مصوب کرد که ۱۰درصد از سود سال مالی ۱۳۹۹ تقسیم شود و از محل سود انباشته  مبلغ حدود ۲۵۰۰ میلیارد ریال صرف تکمیل پروژه‌های جاری شرکت و سرمایه‌گذاری‌های آتی خواهد شد.

به نظر می‌رسد با توجه به عملکرد بسیار خوب شرکت قاسم ایران در سال‌های اخیر سهامداران نباید نگرانی آینده شرکت و نیز بازگشایی نماد بعد از مجمع داشته باشند و پیش‌بینی می‌شود روند رو به رشد شرکت در سال ۱۴۰۰ ادامه داشته باشد. همچنین انتظار می‌رود گروه خودکفایی و سهامدار عمده (شرکت صنعتی مینو) از این سهم حمایت‌های لازم را انجام دهند.


بیشتر بخوانید:

افزایش سرمایه همه شرکت‌های بیمه


کد خبر 433208

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =