دستگیری رییس هیات مدیره شرکت فرابورسی

رییس هیات مدیره شرکت پتروشیمی گلستان که در بازار پایه نارنجی حضور دارد به اتهام سوء استفاده مالی و انتقال بخش زیادی از سرمایه ۹۴ هزار سهامدار به حساب شرکت خصوصی بازداشت شد .

به گزارش صدای بورس، هادی هاشمیان رییس کل دادگستری گلستان گفت: برای جلوگیری از زیان ۹۴ هزار سهامدار پتروشیمی گلستان که از حدود ۱۶ سال پیش بلاتکلیف مانده و خواهان رسیدگی دستگاه‌های امنیتی و قضایی بودند، سال گذشته گروهی از قضات و دستگاه اطلاعاتی استان با ساعت‌ها بررسی عملکرد مالی، سوء استفاده های مالی گسترده در این شرکت پتروشیمی را آشکار کردند.

وی ادامه داد: یکی از اتهامات رییس هیات مدیره، انتقال بخش زیادی از سرمایه مردم به حساب یک شرکت خصوصی است. این پرونده در دادسرای گرگان درحال رسیدگی‌ بوده و جزئیات بیشتر پس از صدور رای دادگاه اطلاع رسانی خواهد شد.


بیشتر بخوانید:
برداشتن دامنه نوسان نامتقارن


براساس این گزارش، پتروشیمی گلستان با سرمایه 47.3 میلیارد تومانی و نماد "شستان" در بازار پایه نارنجی فرابورس حضور دارد و طبق آخرین اطلاعات ، الطفات کامیاب به نمایندگی از شرکت آکام ناژسانلی ( مالک مستقیم بیش از 8 درصد سهام ) به عنوان رئیس هیات مدیره معرفی شده است.

سعید امیدی هم از طرف بازرگانی کام یاب کام گلستان به عنوان نائبی رئیس هیات مدیره بوده و زهره متکی ، محمدعلی سلطانی و علی اکبر نصرتی  (مدیرعامل ) از طرف آروند بنای ورکان ، سرمایه گذاری اقتصاد کارآمد گلستان و سرمایه گذاری توسعه صادرات استان گلستان ، دیگر اعضا هیات  مدیره "شستان" را تشکیل می دهند.

این شرکت در حالی سال 89 با سرمایه مردم و سهامداران عمده  و با هدف تولید سالانه 677 هزار تن آمونیاک و هزار و 73 تن کود اوره و اشتغالزایی 3 هزار نفری و درآمد 500 میلیارد تومانی ، راه اندازی شد که قرار بود طی پنج سال به بهره برداری برسد اما تاکنون کمتر از 20 درصد پیشرفت داشته است.

منبع: بورس پرس

کد خبر 433114

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 14 =