آخرین اخبار از عرضه سیمان در بورس کالا/  کشف قیمت چگونه انجام می‌شود؟

دبیر انجمن سیمان گفت: انجمن سیمان سال هاست که به دنبال عرضه سیمان در بورس کالا و کشف قیمت عادلانه است

صدای بورسمحبوبه قرمزچشمه؛ سهام سیمانی ها سال هاست در بورس عرضه می شود اما عرضه فیزیکی آن چندی است بعد از 2 نوبت عرضه ناموفق، از اواخر سال 99 توسط شرکت های سیمانی در حال پیگیری است.

مدیریت پذیرش و بازاریابی شرکت بورس کالای ایران ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۰  با صدور اطلاعیه‌ای از پذیرش محصول سیمان شرکت سیمان فارس در بازار اصلی بورس خبر داد. خبری نیز مبنی بر این که ۸ شرکت سیمانی در سال ۹۹ محصول خود را در بورس کالای ایران پذیرش کردند، رسانه ای شد، دبیر  انجمن سیمان ضمن تایید تلاش سیمانی ها برای پذیرش در بورس کالای ایران، ۸ شرکت را تایید نکرد.

عبد الرضا شیخان دبیر این انجمن درارتباط با سازکار عرضه سیمان در بورس کالای ایران به صدای بورس گفت: خود شرکت های سیمانی به ویژه شرکت های زیر مجموعه هلدینگ ها، برای حضور در بورس کالای ایران با بورس کالای ایران مذاکره کردند، برخی از این شرکت ها تا انتخاب کارگزاری ها پیش رفته و در حال پذیرش هستند، قرار است بخشی از این محصولات ( سیمان)‌در بورس کالا فروخته می شود. از این بین شرکت هایی تحت پوشش هلدینگ سیمان تامین و فارس خوزستان ۲ شرکتی هستند که در مرحله پذیرش سیمان خود در بورس کالای ایران هستند.


بیشتر بخوانید:
بازار سرمایه، نخستین بازار تاثیرپذیر از انتخابات ریاست جمهوری
امضای ۴ تفاهم نامه تجاری سازی در تاصیکو/ فناوری معدن را به پیش می برد
کواکبیان: مقصران ضرر مردم در بورس باید مجازات شوند


شیخان بیان کرد:‌ شرکت های سیمانی که تلاش دارند محصول خود را در بورس کالای ایران عرضه کنند در حدود ۲۰ درصد است.  انجمن سیمان سال هاست که به دنبال عرضه سیمان در بورس کالا و کشف قیمت عادلانه است و در زمینه نرخ و نحوه ورود و عرضه سیمان به بورس کالا در حال رایزنی نهایی با وزارت صمت است. 

وی در پاسخ به این پرسش که با توجه به دستوری بودن قیمت سیمان، عرضه آن در بورس کالا نیز با قیمت دستوری کشف قیمت می‌شود، بیان کرد: برای نحوه کشف قیمت سیمان در بورس کالا مذاکراتی در حال انجام است اما به طور قطع قیمت پایه آن از قیمت دستوری پایین تر نخواهد بود و سازمان حمایت نیز نمی‌تواند اعتراضی به آن داشته باشد.

کد خبر 433084

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 8 =