۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۲:۵۹
قیمت جهانی طلا در ۱۴۰۰/۰۲/۲۵

قیمت هر اونس طلا در پایان معاملات روز جمعه با ۰.۹۱ درصد افزایش به هزارو ۸۴۳ دلار و ۴۳ سنت رسید.

به گزارش صدای بورس، قیمت هر اونس طلا در پایان معاملات روز جمعه با ۰.۹۱ درصد افزایش به هزارو ۸۴۳ دلار و ۴۳ سنت رسید. قیمت طلا در پایان معاملات آتی روز جمعه برای تحویل در ماه ژوئن با ۰.۷۷ درصد افزایش به ۱۸۳۸ دلار و ۱۰ سنت رسید.

 به دنبال کاهش ارزش دلار و افت سوددهی اوراق قرضه دولت آمریکا و پس از آنکه آمارها نشان داد که میزان رشد خرده فروشی در آمریکا در ماه آوریل به شکل غیرمنتظره ای متوقف شده است، قیمت طلا روز جمعه شاهد افزایش بود.

سوکی کوپر تحلیلگر بازار طلا در بانک استاندارد چارترد در این باره گفت، شاخص ارزش دلار و سوددهی اوراق قرضه باید روند فعلی خود را حفظ کند تا قیمت طلا بتواند در کوتاه مدت افزایش یابد.


بیشتر بخوانید:
قیمت محصولات سایپا در روز ۱۴۰۰/۲/۲۵ +جدول


وی افزود: «صرف نظر از اصلاح قیمت ها در کوتاه مدت، موضع پولی انبساطی فدرال رزرو و افزایش انتظارات تورمی احتمالا سبب خواهد شد تا روند حرکت قیمت طلا در طول امسال همچنان افزایشی باقی بماند.»

سوددهی اوراق قرضه ده ساله دولت آمریکا دیروز کاهش داشت و سبب کاهش هزینه فرصت سرمایه گذاری در بازار طلا شد. شاخص دلار نیز روز گذشته با افت ۰.۴ درصدی مواجه بود و موجب ارزان تر شدن طلا برای خریدارانی شد که از ارزهای غیردلاری استفاده می کنند.

کوپر افزود: «آمارهای ناامید کننده از میزان رشد خرده فروشی در آمریکا نیز زمینه را برای حرکت طلا به سمت رقم هزارو ۸۵۰ دلار آماده کرده است.»

منبع: تسنیم

کد خبر 432958

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 4 =