۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۳:۳۳
آینده از آن رمزارزهاست

میلیاردر آمریکایی می‌گوید: دنیای پس از پاندمی کرونا از آن رمزارزها خواهد بود.

به گزارش صدای بورس، مارک کوبان، میلیاردر سرمایه‌گذار و مالک رسانه‌ای در آمریکا معتقد است که این کشور باید به ارزهای دیجیتال رو کند. کوبان یکی از طرفداران سرسخت رمزارزها به ویژه دوژکوین است.

با افزایش سرسام‌آور ارزش بازار رمزارزها (رشد دو برابری از یک هزار میلیارد دلار به بیش از 2 هزار میلیارد دلار طی سه ماه) افرادی همچون مارک کوبان از کشورهای جهان می‌خواهند تا پول دیجیتال و غیرمتمرکز را به رسمیت بشناسند. این میلیاردر آمریکایی در پادکستی دو دلیل درباره ضرورت پذیرش رمزارزها ارائه کرده است.

نخست، دسترسی بیشتر و آسانتر است. کوبان گفت: بسیاری از آمریکایی‌ها در نقد کردن چک‌های دولتی که در دوران همه‌گیری کرونا برای کمک به مردم صادر شده بود، مشکل داشتند. در این میان، بانک‌ها نیز به مشکل برخوردند. اینها به دلیل ضعف سیستم مالی سنتی بوده است. اگر همه مردم حساب بانکی دیجیتال داشتند، بسیاری از این مشکلات حل می‌شد.


بیشتر بخوانید:
سقوط وال استریت، جایی در ۲۰۲۱


دوم، کاهش هزینه‌هاست. این میلیاردر آمریکایی معتقد است با استفاده از دارایی‌های دیجیتال، هزینه‌های تراکنش مالی کاهش می‌یابد. اگرچه هزینه ضرب سکه‌های خرد در آمریکا کمتر از ارزش واقعی آنهاست اما همه ساله میلیاردها دلار بابت آنها هزینه می‌شود.

در راستای علاقه به ارزهای دیجیتال، از اوایل امسال، تیم بسکتبال دالاس ماوریکس متعلق به مارک کوبان اقدام به پذیرش رمزارزها برای پرداخت هزینه بلیت کرده است.

کد خبر 432908

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =