عرضه اوراق تبعی ۱۱ شرکت بزرگ بورسی

از روز شنبه(۱۸ اردیبهشت) اوراق اختیار فروش تبعی سهام ۱۱ شرکت بزرگ و شاخص‌ساز ‌با هدف حمایت از سهام این شرکت‌ها در بورس اوراق بهادار منتشر می‌شود.

به گزارش صدای بورس، جزئیات عرضه اوراق اختیار فروش تبعی سهام ۱۱ شرکت بزرگ و شاخص‌ساز اعلام شد.

بر این اساس صندوق سرمایه گذاری مشترک توسعه بازار در نظر دارد اوراق اختیار فروش تبعی بر روی سهام شرکت‌های صنایع پتروشیمی خلیج فارس(فارس)، ملی صنایع مس ایران(فملی)، فولاد مبارکه اصفهان(فولاد)، ارتباطات سیار ایران(همراه)، بانک صادرات(وبصادر)، پالایش نفت اصفهان(شپنا)، مخابرات ایران(اخابر)، پالایش نفت بندرعباس(شبندر)، ایران خودرو(خودرو)، پالایش نفت تهران(شتران) و بانک تجارت(وتجارت) با هدف تأمین مالی از شنبه(۱۸ اردیبهشت) را در بورس اوراق بهادار تهران منتشر کند.


بیشتر بخوانید:
قیمت محصولات ایران خودرو در ۱۴۰۰/۲/۱۵ +جدول


"اوراق اختیار فروش تبعی" در واقع همان طرح بیمه سهام است که توسط شرکت‌ها به فروش می‌رسد که براساس آن فروشنده که همان شرکت منتشر کننده است متعهد می‌شود تعداد معینی از سهام شرکت را به قیمت مشخصی که اصطلاحاً به آن “قیمت اعمال” می گویند در تاریخ معین یا همان “تاریخ اعمال” از سهامدار خریداری کند.
شرکت‌های منتشر کننده اوراق تبعی قبل از فروش این اوراق ملزم به انتشار اطلاعیه عرضه جهت اعلام عمومی ویژگی‌های آن هستند. ضمن اینکه توصیه می‌شود سهامداران قبل از اقدام به خرید اوراق تبعی هر نماد، اطلاعیه عرضه آن اوراق را مطالعه کنند.

منبع‌ تسنیم

کد خبر 432535

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 2 =