مدیریت تخصصی دارایی در بازار سرمایه

صندوق‌های سرمایه‌گذاری دارای مجوز از سازمان بورس و اوراق بهادار تهران دارای انواع گوناگونی هستند که هر شخص براساس میزان ریسک‌پذیری و مبلغ سرمایه خود می‌تواند در آن‌ها سرمایه‌گذاری کند.

 این صندوق‌ها با بهره‌مندی از گروه تحلیلگران خبره بهترین گزینه برای افرادی هستند که تخصص، تجربه و وقت کافی برای سرمایه‌گذاری مستقیم در بازار را ندارند. مدیران سرمایه‌گذاری صندوق‌ها وجوه جمع‌آوری شده از افراد زیادی را در سبد متنوعی از سهام و سایر اوراق بهادار (با توجه به نوع صندوق) سرمایه‌گذاری کرده و ریسک سرمایه‌گذاری در بورس را برای غیر حرفه‌ای‌ها کاهش می‌دهند و بازده مناسب‌تری را با توجه به ریسک پذیرفته‌شده تحقق می‌بخشند. بنابراین، به افرادی که بتازگی قصد دارند وارد بورس شوند توصیه می‌شود بجای سرمایه‌گذاری مستقیم در بورس، از طریق صندوق‌های سرمایه‌گذاری اقدام کنند. به‌طور کلی مزایای ویژه صندوق‌های سرمایه‌گذاری عبارتند از: نقدشوندگی بالای واحدهای سرمایه‌گذاری، مدیریت تخصصی و حرفه‌ای، امکان متنوع‌سازی سرمایه‌گذاری‌ها با هزینه اندک و نیز هزینه‌های پایین مدیریت و اداره صندوق که به‌دلیل صرفه‌جویی در مقیاس ایجاد می‌شود.

صندوق‌های مشاور سرمایه‌گذاری هدف حافظ 
صندوق‌های سرمایه‌گذاری در طیف وسیعی از دارایی‌ها از طلا، زمین، ساختمان تا انواع اوراق بهادار سرمایه‌گذاری می‌کنند. ترکیب دارایی‌های هر صندوق براساس اهداف و استراتژی‌هایی که در امیدنامه مشخص می‌شود متفاوت است. شرکت مشاوره سرمایه‌گذاری هدف حافظ با بیش از ۸ سال سابقه در مدیریت بهینه دارایی‌ها، دارای انواع گوناگونی از صندوق‌های سرمایه‌گذاری است که می‌تواند برای گروه‌های مختلف جذاب باشد. صندوق‌های سرمایه‌گذاری تحت مدیریت این شرکت در حال حاضر عبارتند از: بانک ایران زمین، کارگزاری حافظ، عقیق، اختصاصی بازارگردانی افتخار حافظ.

صندوق سرمایه‌گذاری بانک ایران زمین 
صندوق سرمایه‌گذاری بانک ایران زمین صندوق‌ با درآمد ثابت است که امکان بهره‌مندی از سود بلندمدت سپرده بانکی را برای شما فراهم می‌کند با این مزیت که در هر زمان پس از صدور واحد سرمایه‌گذاری امکان ابطال آن بدون نرخ شکست وجود دارد. در صورتی‌که تمایل دارید در سبد متنوعی از سهام پذیرفته شده سرمایه‌گذاری کنید، می‌توانید در صندوق‌های سهامی این شرکت تحت عنوان کارگزاری حافظ و عقیق سرمایه‌گذاری کنید.

صندوق اختصاصی بازارگردانی افتخار حافظ 
صندوق سرمایه‌گذاری اختصاصی بازارگردانی نیز یکی از تجربه‌های موفق دنیا در حوزه سرمایه‌گذاری است که در کشورهای مختلف اجرا می‌شود. هدف این صندوق‌ها افزایش نقدشوندگی اوراق بهادار است که به‌ویژه با کاهش حجم معاملات در چند ماه اخیر مورد توجه ویژه نهادهای ناظر قرار گرفته‌اند. در حال حاضر، صندوق بازارگردانی افتخار حافظ با تأمین منابع از سرمایه‌گذاران عمده، بازارگردانی بیش از ۱۰ نماد را برعهده دارد. بنابراین، اشخاص حقیقی نمی‌توانند در این صندوق‌ها سرمایه‌گذاری کنند. اگر شما دانش و تخصص یا زمان کافی برای این سرمایه‌گذاری‌های پر بازده را ندارید نگران نباشید. ما در شرکت مشاور سرمایه‌گذاری هدف حافظ با صندوق‌های تحت مدیریت خود این کار را برای شما انجام می‌دهیم. شرکت مشاور سرمایه‌گذاری هدف حافظ، با مدیران و کارشناسانی کارآزموده و مجرب وجوه دریافتی از سرمایه‌گذاران را در سهام بنیادی با بازدهی مناسب سرمایه‌گذاری کرده و در تلاش است جزو بهترین‌ گزینه‌های مدیریت تخصصی دارایی در بازار سرمایه باشد. نکته اینکه در هر زمان به صلاحدید سرمایه‌گذار، ابطال و خروج از صندوق‌ها، فارغ از وضعیت بازار سهام و ریسک‌های احتمالی آن، امکان‌پذیر است و این بزرگترین مزیت صندوق‌هاست. 

منبع: هفته نامه اطلاعات بورس شماره ۳۹۷

کد خبر 432291

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 14 =